Masum Bayraktar Hoca Efendi Özel Havayollarında Yapılan İçki Servisini Değerlendiriyor? | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Masum Bayraktar Hoca Efendi Özel Havayollarında Yapılan İçki Servisini Değerlendiriyor?


haberbas080120131643

Masum Bayraktar Hocaefendi Türkiye Hatibini Seçiyor yarışmasının Adana etabı sonrası uçakta kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

 

“Türk Hava Yollarında yolculara içki servis edilmez iken, diğer özel hava yollarının ikram etme konusunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu şöyle cevaplandırdı.

 

Öncelikle Mevla Teâla’nın içkiyi haram kıldığını bilmek gerekmektedir. Mevla’nın haram kıldığını hiçbir yerde helal sayılamaz.

 

Türk Hava Yollarının vermemesine rağmen diğer şirketlerin vermesi son derece yanlıştır. Defalarca yazı dilekçeleri ve mail yollarıyla kendilerini bu durumdan rahatsız olunduğunu, aile ve çocuklara kötü örnek olunduğunu, sigaranın kokusunun rahatsızlık verdiği için yasaklandığı halde içkinin kokusunu çok daha ağır olmasına rağmen ve de tehlikeli olmasına rağmen yasaklanmaması son derece anormal bir olay olarak görüyorum.

 

İnşallah bu hususta özel şirketler daha duyarlı davranır ve uçaklardan bunu kaldırırlar. Sadece uçaklarda değil, tüm Türkiye’de Mevla’nın haram ettiği şeyler hepsi yasaklanır.

 

Bir de şu konuya değinmek istiyorum. Havaalanlarında insanların gözleri önünde açık olan barların son derece yanlış olduğunu yetkililere duyurmak isterim. Çünkü binlerce milyonlarca insan bu uçakları kullanmaktadır.

 

Şükürler olsun milletimizin hava taşımacılığına teveccühü aşırı artmış durumdadır. Ancak havaalanlarında bu barların açık ve gözler önünde olması insanları tahrik ediyor. Hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabileceği gibi gençlerimizi yanlışa teşvik edici bir hal var. Bunların mutlaka kaldırılması lazım.

 

Eğer bunları kaldıramayız, turistler geliyor gibi bir mazerete sığınacak olunursa o zaman en azından daha kuytu insanların gözlerinden uzak yerlerde olmalıdır. Allah’ım bu konularda duyarlı olmayı nasip etsin. Yetkilileri bu konuda vazifeye davet ediyorum.

 

 

 

 

 

 

 

haber208012013

Yorum yapın