Masum Bayraktar Hoca Efendi'den Önemli Açıklamalar | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Masum Bayraktar Hoca Efendi’den Önemli Açıklamalar


MASUM BAYRAKTAR HOCA EFENDİ’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
“MAHMUD EFENDİ KÜLLİYESİ YIKILMAMLIYDI”

Her Cuma Akşamı FM TV ekranlarında izleyicisiyle buluşan Hasbihal Programında bu hafta Külliye Yıkım konusu masaya yatırıldı. Programa konuk olarak katılan ve olaya hakkaniyet ölçülerinde yaklaşılması gerektiğinin altını çizen Masum Bayraktar Hoca Efendi, böyle bir zamanda külliyenin yıkılmasının yakışıksız bir hadise olduğunu dile getirerek birilerinin yaptığı hataların bedelini Mahmut Efendi Hazretleri ve cemaati değil kim yapıyorsa o ödemeli dedi.

YIKIM YAPILMAMALIYDI

Halkımızın ve camiamızın üzerinde oynanan kirli oyunları bir bir kamuoyunun vicdanına sunan FM TV, hakikat çizgisini bozmadan olaylara ışık tutmaya devam ediyor. Son olarak Cuma Akşamı yayınlanan Hasbihal Programında Külliye Yıkım meselesi tüm detaylarıyla masaya yatırılırken Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi ne olursa olsun yıkım yapılmamalıydı dedi.

YAKIŞIKSIZ BİR TUTUM OLDU

90 yılını Dine, devlete ve millete hizmet ile geçirmiş bir zatın adına yapılan bir külliyenin yıkılmasının yakışıksız bir tutum olduğuna vurgu yapan Hoca Efendi, birilerinin başarısızlığının ve yanlışların faturasının Mahmut Efendi’ye kesilmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

Yıkım konusuyla alakalı konuşulmasının yanlış olduğunu savunanları da uyaran Hoca Efendi madem böyle bir zaman da bunu konuşmak yanlış peki neden böyle bir zamanda yıkıma gidilebildi diye sorarak Camiaya karşı yapılan bu engellemelerin sebebini sordu.

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi yıkımla alakalı yapılan eleştirilerin devlet karşıtlığı veya hükümet karşıtlığı olarak algılanmasının da yanlış olduğunu söyleyerek bizim maksadımız olaylara hakkani gözle bakmaktır dedi.

FM TV ANA HABER HER GÜN 18.30’DA

www.fmtv.com.tr

Yorum yapın