Masum Bayraktar Hoca Efendi'den Önemli Açıklamalar | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Masum Bayraktar Hoca Efendi’den Önemli Açıklamalar


Masum Bayraktar Hoca Efendi son zamanlarda yapılan çalışmalarla alakalı sosyal medya da yapılan yorumları değerlendirdi.

BİZ ÇALIŞAN TARAFTAYIZ, ENGEL OLMA DURUMUNDA OLMADIK

Sultanımızın arzu etmiş olduğu şekilde Türkiye ve tüm Dünya’da Efendi Hazretlerimizin (k.s.) hayatının anlatma ve eğitimlerle alakalı mücadele ediyoruz. Bu mücadele karşısında karalamalar illa oluyor. Ama şükürler olsun ki biz her zaman çalışan taraftayız, hiçbir zaman engel olma durumunda olmadık. Her yer de çalışanı takdir ve tebrik ettik. Her yer de bu çalışmaların mimarı olduk.

KARALAMALAR OLMASA TESİRİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMEYİZ

Çok büyük bir çalışma olan Efendi Hazretlerimizin (k.s.) tanıtım konferansları ile alakalı Türkiye’de il il çalışma başlattık. Tüm Dünya’nın Efendi Hazretlerimize (k.s.) ihtiyacı var. Büyük çalışma olduğu için hiç engeli olmadan, birileri ifade kullanmadan bu işin olması mümkün değildi. Zaten bu iş olmasa tesirli olmadığını düşünürüz.

Efendi Hazretlerimizin (k.s.) hayatına baktığımızda ne zaman bir çalışma olsa engelleme ön plana çıkıyor. Bu engellemeler kafirler tarafından olmuyor. Kafir ve münafık uşaklığı yapıp gaflete düşen, kandırılmış, ön yargılı Müslümanlar tarafından yapılabilir. biz engelleyen tarafında olmayalım da, engellenen tarafta olmaya razıyız.

Efendi Hazretlerimizin (k.s.) tanıtımında 18-19 yaşındaki genç hocalar öyle ifadeler kullanıyorlar ki insan zevk alıyor. Bizim olumlu ve çalışan tarafta olmamız lazım.

DAHA ÖNCE DİN DIŞI İNSANLAR ENGELLİYORDU, ŞİMDİ İSE…

Efendi Hazretlerimizin (k.s.) hayatını zevken yaşasak ve yaşatsak böyle olmazdı. Efendi Hazretlerimizin (k.s.) güzelliklerini anlatmayı engellemeye kalkarsak bu sıkıntılar bitmez. Daha önce bunları din dışı insanlar engelliyordu. Türkiye’de bugün Müslümanları özellikle camiamızı birbirine düşürme hususunda mücadele ediyorlar ve tesirli oluyorlar. Müslüman uyanmalıdır, kulak vermelidir. Yoksa bunların ifadelerine aldanıp kendi menfaati çerçevesinde Müslümanları birbirine düşürürse kendi halinden korkmalıdır.

EFENDİ HAZRETLERİMİZİN (K.S.) ÖLÇÜSÜNDE MASAYA OTURALIM

Efendi Hazretlerimizin (k.s.) idealleri doğrultusunda çalışma yapıyorsunuz. Peki yapılan karalamaların çözüm noktası nasıl olacak?

Çözüm çok kolay. Bu camia da birlik beraberlik, kardeşlik olsun, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) yüzü gülsün diye ön yargıyı herkes bırakmalı. Kendine ait bir takım işleri kenara bırakacaksın. Birlik ve beraberlik Müslümana yakışır. Efendi Hazretlerimizin (k.s.) ölçüsünde masaya oturalım. Ama gerçekten çalışmalara ayak uydurmazsa o zaman ifşa edersin.

HOCA KARDEŞLERİMİZİ DÖVDÜLER

Biz senelerce gitmediğimiz bir hoca, yazmadığımız mektup kalmadı. Herkese müracaat ettik. Fitne, dedikodu, itişip kakışma bu camiaya yakışmıyor.

24 Mart 2015 Salı günü 12.00’da Kavacık da hoca kardeşimizi dövüyorlar, saldırıyorlar. O döven adama sorsan niye böyle yaptın. Diyeceği falanca hoca şöyle açıklama yaptı, filanca yer şöyle açıklama yaptı diyecek.

ACİZ ADAM KUCAKLAMAYI BİLMEZ

Efendi Hazretlerimizin (k.s.) ağzından çıkacak her şeye biz razıyız. Biz seneler önce de aynı şeyleri söyledik, ama yapamıyorlar. Sebebi acizliktir. Aciz adam kucaklamayı bilmez, iter.

Efendi Hazretlerimizin (k.s.) alakalı yapacağımız konferans da gördük ki olumlu veya olumsuz çok tesirli oldu. Bir takım insanları rahatsız ettiyse konferansların çok başarılı geçeceği gözüyor.

Eğer kardeşlik olmazsa dışarıdan bize bakanlar gelmek yerine bizden kaçarlar.

BİZ EFENDİ HAZRETLERİMİZİN (K.S.) MEMURUYUZ

Biz Efendi Hazretlerimizin (k.s.) memuruyuz. Memur emredilen işi yapar. Efendi Hazretlerimiz (k.s.) 2005 yılında Abdullah hoca ve diğer arkadaşların yanında buyurdu ki; “Kulaklarını tıka, dilinin damağına yapıştır, kalbini Mevla’nın rızasından ayırma çalışmana devam et.” O Yüzden bizim işimiz çalışmak, mücadele etmek. Bütün camiaya öncü çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.

Efendi Hazretlerimizin (k.s.) arzularını tüm Dünya’da göreceğiz, inşallah. Bunun dışında bir arzumuz yok. Tüm kardeşlerimize selam ederim.

 

 

Yorum yapın
  1. osman diyorki;

   Allahım’a sonsuz şükürler olsun iyi ki Fatih medreseleri var.

  2. Bayram diyorki;

   İkiside hak olan bi çabanın ucunda kalp kırmak niyedir..
   Yüreğinize sağlık.
   Allah bu gayretlerinizi tamam eylesin

  3. hasan diyorki;

   Sizin samimiyetinizi görmek için gören gözle bakmak lazım hocam at gözlüğüyle değil. Her daim sizinleyiz sevgili hocam.

  4. muhammed diyorki;

   çok güzel olmuş ağzınıza sağlık. bu kadar olumsuzluğa iyi sabrediyorsunuz.

  5. Talha diyorki;

   Allah razı olsun hocam sizden allah sizi başımız dan eksik etmesin

  6. Anonim diyorki;

   İyiki varsınız daim olasınız

  7. Anonim diyorki;

   İyiki varsınız daim olasınız

  8. Musa.b diyorki;

   ağzınıza sağlık hocam Rabbim gücünüze güç katsın

  9. Esat diyorki;

   yapılan bu güzel Çalışmalara biz Müslüman olarak her turlu destekçi olmalıyız.engel olursak ağirette Hesabı ağır olur.o Yüzden sultanımızın yüzünü güldürmenin zamanı geldi.aksi takdirde camia olarak çok mahcup oluruz.

  10. Esat diyorki;

   RABBİMİZ buyuruyor Müslüman Müslüman’ın kardeşidir.birilerinin ifadelerine aldanıpta bü şaheser Çalışmalara köstek olmayalım.uyan güzel kardeşim.dünyanın EFENDIYE İHTİYACI VAR.

  11. Mehmet o diyorki;

   Yüreğinize sağlık hocam yanındayız

  12. Mehmet o diyorki;

   Yüreğinize sağlık hocam yanındayız

  13. kanuni diyorki;

   nasıl bi iş aklım almıyor. Bırakın müslümanlarla uğraşmayı. Allah için çalışma üretin.

  14. mehmet diyorki;

   rabbim bu yumuşaklıkarı duyupta hala insaf etmeyen kardeşlerimize Akıl versin. kalplerine yumuşak l versin

  15. hakkı diyorki;

   millet yaparken bi şey yok. Fatih Medreselerine gelince ne oluyor bu millete anlamıyorum. nedir bu kin bu nefret. Neden korkuyorlar.

  16. Emre diyorki: diyorki;

   Rabbim sizi başımızdan eksık etmesin hocam tüm dünyanın ve türkiyenin Fatih medreselerine ve fatih medreseleri gibi çalışan medereselerin sayısını çoğalsın dinimizi tam layıkıyla yaşamak için bu kapılar ihtiyacımız var : bu yüzden ben acizane diyorum ki bu fitne kalksın efendi .Hz kuddse sirru nun
   izinden ayırmasın inşallah yeter artık bu barış çağrısına herkes kulak versin tüm dünyanın ve türkiyenin islama ve efendiye Ks ihiyacı var

  17. alii diyorki;

   Tüm sıkıntılara rağmen mevlam önünüzü açsın insanlığa ışık olun inşaallah

  18. ahmet diyorki;

   S.a. hocam ağzınıza sağlık mevlam camiamıza uyanıp gerçekleri görmeyi gerçek ihvanlığı kardeşliği nasip etsin

  19. ahmet diyorki;

   Hocam siz olmasaniz efendi hz lerinin ideallerini düşünen yok allah sizi basimizdan eksik etmesin

  20. Mustafa diyorki;

   kıymetli hocamıza bu mükemmel açıklaması için teşekkür ederim.fatih medreseleri bir aile olarak efendi hazretlerimizi memnun etmek için kıymetli hocamızla çalışmaya devam edecektir.

  21. sıddık gul diyorki;

   Mevlam muvaffak eylesin siznleyiz hocam

  22. kazim diyorki;

   Bizim gayemiz sultanimizi memnun etmek onun ahlakını dunyaya yaymk eger zerre yanlis gayemiz varsa umdugumuza erisemeyek lakin kardeş dedigin itekler köstek olmaz..

  23. kul diyorki;

   Mevla teala şüphesiz sıkıntısı çekilen hayırlı bir emeği karşılıksız bırakmaz yerinde sayanlar ilerleyenlerden daha çok ses çıkartırmış bizler yürümeye devam inşaalah

  24. ayhan diyorki;

   Güneş balçıkla sıvanmaz,efendi hazretlerinin himmeti olmazsa bu iş zaten ilerlemezdi uyanın artık.