Masum Bayraktar Hoca Efendi'nin 25.03.2015 Tarihli Güneşli Sohbeti | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin 25.03.2015 Tarihli Güneşli Sohbeti


Masum Bayraktar Hoca Efendi 25.03.2015 tarihinde Güneşli de sohbet düzenledi.

Sohbetten kısa kısa başlıklar;

Peygamberlerin bile gıbta edeceği kul olmak ister misiniz? O zaman birbirimizi sadece Allah için seveceğiz.

Peygamberin yanında olmak, yakınında olmak, muhabbetine dahil olmak istiyorsan, sevgini göstereceksin sevgin ile yaklaşacaksın.
Sevgi israfı yapmayın! Sevginizi Allah’ı sevenlere gösterin, Allah’a isyan edenlere değil.Ashab-ı Kiram Efendilerimizin, genç sahabe Efendilerimiz savaşa giderken, yani ölmeye giderken, senin hayatın boyunca alamadığın bir zevk alıyorlardı, çünkü sadece Allah için seviyorlardı.

“Ey ümmeti Muhammed! Kur’an-ı Azimüşşan-ı karanlıkları aydınlığa çıkarsın için indirdik” buyruluyor. Yani eğer hayatında Kur’an-ı Azimüşşan yoksa karanlıktasın! Ailen de yoksa ailen karanlıkta! Evladın da yoksa evladın karanlıkta! Dünya haberlerine bakın, hep iç karartıcı haberler, sebebi Kur’an-ı Azimüşşanın hayatımızda olmaması!

Mevla Teala, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’e; “Sen emredileni yapıyorsun mahzun olma, çünkü Kur’an-ı Azimüşşanı onları uyarısın için indirdik” buyuruyor.

Kim ne derse desin, bizde görevimizi yapacağız, bildireceğiz, uyaracağız, emredileni yapacağız ve bunu yaptığımız için mahzun olmayacağız!Tek kalsak bile hakkı söyleyeceğiz, doğrudan ayrılmayacağız.

Mevla Teala Hazretleri buyuruyor; “Neden tefekkür etmiyorsunuz, neden düşünmüyorsunuz”

Kimsenin gazına gelmeyeceğiz, nefsimizle hareket etmeyeceğiz! Doğru olan neyse onu yapacağız!

unnamed

Yorum yapın