Masum Bayraktar Hoca Efendi'nin Erzurum Türkiye Hatibini Seçiyor Değerlendirmesi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin Erzurum Türkiye Hatibini Seçiyor Değerlendirmesi


haberbas120229012013

Türkiye Hatibini Seçiyor Yarışması Elhamdülillah son sürat devam ediyor. Ocak ayı itibariyle Erzurum etabına katıldınız. Erzurum’daki programla alakalı duygu ve düşüncelerinizi katılımın, talebelerin, yarışmacılarla alakalı değerlendirmelerinizi alabilir miyiz hocam;

 

Şimdi Erzurum ile alakalı şunu söylemek lazım. Erzurum halkı bu işe karşı son derece duyarlı, hassasiyetli, Elhamdülillah salonu doldurdular, taşırdılar, ayakta kalanlar oldu. Giremeyenler oldu ve Elhamdülillah merasimde çok yarışmada çok bereketli oldu, çok kuvvetli oldu.

 

Hoca kardeşlerimiz, arkadaşlarımız çok başarılı bir şekilde yarıştılar. Talebelerimizin de tabi çok güzel sunumları oldu ve halkında şunu arzu ettiğini gördük. Çünkü 4 yaşında, 5 yaşında, 6 yaşında çocukların Kur’an-ı Kerim okuduğunu görünce ayet manasını, hadis manasını okuduğunu görünce halktan şöyle bir arzu yani Erzurum’un her mahallesine hatta mümkünse Türkiye’nin her mahallesine çocuklarımızı Kur’an-ı Kerim’i rahatlıkla okuyabileceği, bir talebenin namaz kılışını gösterdik onlara, onlara sunduk.

 

Onu görünce de çok etkilenme meydana geldi. Yani rahatlıkla 5 yaşında bir çocuk Kur’an-ı Kerim’i bir hafız derecesinde okuyor ve gayet rahatlıkla imamlık yapabilecek derecede kıraati düzgün bir şekilde, namaz kıldırabileceği şekilde namazını kılıyor ve bu şekilde de görüldüğü için de halkta çocuklarımız böyle yetişsin, bu imkânlar açılsın, seferber olunsun. Türkiye her mahallesinde bunlar çoğalsın.

 

Bu şekilde yetişen çocukların mutlaka başarılı bir genç olacağını ve bu geçlerinde başarılı vatanına, milletine başarılı olacağını, böyle bir arzu olduğunu gördük, duyduk, işittik elhamdülillah.

 

Allah’ım İnşallah bunları tamamlamayı hepimize nasip eylesin. Hatta akşam dersleri yapan esnaf abilerimiz ve kardeşlerimizde bizlere Erzurum’da Kuran-ı Kerim medresesi açtığımızdan dolayı çok teşekkür ettiler.

 

Çünkü Kur’an-ı Kerim bilmeyenlere Kur’an-ı Kerim öğretildiğini gördüler. En yaşlısından, en gencine kadar herkese Kur’an-ı Kerim öğretilmesi hususunda çok memnun kaldılar. Hoca arkadaşlarımız gerçekten bu konuda çok hassas davranıyorlar, güzel davranıyorlar. Dinini öğrenme noktasında büyük bir mücadele veren insanlara faydalı oluyorlar.

 

Ve bu konuda da işte Elhamdülillah Erzurum’da da çok hassas güzel bir gün geçirdik, şükürler olsun.

 

Bu duyarlılığı inşallah Türkiye’nin her ilinde görmeyi arzu ediyoruz. Allah’ım devamını ve tamamını nasip eylesin. Tabi bu yarışmaların çok faydalı olduğunu şurdan da gördük hem hatipler ortaya çıkıyor, hem konular olarak ta insanlara konular duyuruluyor.

 

O konulardan insanlar istifade ediyor. Bu şekilde de olunca, bir bütünlük bir heyecan meydana geliyor. Bütün; talebesinde de heyecan oluyor, gençlerinde heyecan oluyor, hocaların da heyecan oluyor, ailelerin de heyecan oluyor, halkta heyecan oluyor çok başarılı oldu Elhamdülillah.

 

Allah’ım inşallah bu işin sonunda da bizi muvaffak eylesin. Bu işin sonu yani inşallah 29 Haziran Cumartesi saat 18.00’de İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda inşallah bu işin finalini düşünüyoruz.

 

Finale kalan 5 hocamız 5 tane talebemizin orda sunacakları inşallah başarılı bir yarışmayı, büyük bir organizeyle düşünüyoruz. Allah’ım bu yolda da bizleri muvaffak eylesin. Ancak bu işe mutlaka devlet eliyle bu işin önü açılmalı.

 

Bu gençler bu şekilde yetiştirilmeli. Allah’ım inşallah bu konuda da idarecilerimize, Başbakanımıza, Bakanlarımıza duyarlılık nasip eylesin. Ve bu yolda güzel çalışmalar nasip eylesin. Mevla hepinizden razı olsun.

 

 

 

 

 

 

haber120229012013

Yorum yapın