Medine'den Camiamıza Çağrı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Medine’den Camiamıza Çağrı


Fatih Medreseleri 10 Haziran ve 13 Haziran 2014 tarihleri arasında kısa fakat mükemmel bir umre organizasyonu gerçekleştirdi. Masum Bayraktar Hoca Efendi umre dönüşü Medine havalimanında önemli bazı açıklamalarda bulundu.

Fatih Medreseleri genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin açıklamaları kısaca şöyle;

Elhamdülillah! Kardeşlerimizle, abilerimizle çok güzel bir umre yaptık. Peygamber Efendimizi (s.a.v.) ziyaret ettik. Kısa zamanda dolu dolu bir ziyaret gerçekleştirdik Elhamdülillah! Bir programdan başka bir programa, bir umreden diğer bir umreye tavaflar ve ziyaretler derken Beytullah’ta bol bol dualar ettik. Şükürler olsun! Boş hiçbir anımız olmadı.

Üç umre yaptık. Sevr mağarasından, Arafat’a, Müzdelife’den Mina’ya her türlü ziyaretlerimizi başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Kadroda yer alan herkesin umre esnasında azmi, şevki, feyzi, bereketi ve zevki hiç düşmedi.

Mükemmel geçen umrelerle beraber Beraat Gecesi Efendimiz (s.a.av)’in huzuruna geldik. Efendimizle (s.a.v.) beraber Beraat gecesini geçirdik. Gecesi ile gündüzü hep Efendimizle (s.a.v) beraberdik. Resulullah’ı (s.a.v.) ziyaretlerimiz çok bereketliydi. Güzel müjdeler, güzel ifadeler oldu. Şükürler olsun! Başarılı bir ziyaret oldu. Arkadaşlarımız, çok içtenlikle ve severek olaya sahip çıktılar. Yeni gelen kardeşlerimiz sanki eskiymiş gibi çok başarılı çalışmalar yaptılar. Elhamdülillah! Başından sonuna kadar dolu dolu bir umre yaşadık. Şimdi dönüşteyiz. Bu umrede dikkatimi çeken şeylerden birkaç maddeyi söylemek istiyorum:

MÜSLÜMANLARIN GERÇEK KARDEŞLİĞE İHTİYACI VAR

Birincisi; umrede insanın kendisini dünyadan arındırdığını görüyoruz. Hal böyle olunca da burada hakiki bir kardeşlik yaşandı. Umreci abilerimiz ve kardeşlerimiz arasında güzel bir muhabbet, zevkli bir kardeşlik ortamı oluştu. Gerçek samimiyet yakalandığı için herkes birbirini incitmemek ve kırmamak için azami gayret gösterdi. Edep ve ahlaki olarak mükemmel bir davranış sergilediler. Demek ki araya dünyevi menfaatler girmediğinde, kardeşlikte o ölçüde mükemmel olmaktadır. Bizim Müslümanlar olarak bugün bu kardeşliğe ihtiyacımız var. Ensar ve muhacir geçmişte bu kardeşliği yakaladı ve en güzel şekilde yaşadı. Yüce Mevla’mızda bu kardeşliğin neticesinde İslam devletini onlara nasip etti. Allah’ımız (c.c.) bize de bu kardeşliği evvela camiamızda sonra ülkemizde ve ardından tüm dünyada en kısa zamanda yakalamayı ikram eylesin.

BU ÇALIŞMA TAKDİM-İ HAK İÇİNDİR

İkinci madde ise Efendimizi (s.a.v.) ziyaretlerimiz esnasında içimize doğan bir güzellik ile alakalı. Bu ziyaretler esnasında şunu anladık ki Efendi Hazretlerimizin (k.s.) hayatının anlatılacağı konferansların çok ciddi şekilde ve dikkatle ele alınması gerekmektedir. Bu organizasyona elimizden geldiğince güzel çalışılarak, mükemmel bir iş çıkarmalıyız ve Türkiye’de çok ciddi bir şekilde yankı uyandırmalıyız.

Yapılacak olan çalışma, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) hakkını tabiri caizse takdim etmek, kendisine sunmak, O’nu (k.s.) en güzel şekilde Türkiye’ye ve tüm dünyaya duyurmak içindir. Elhamdülillah! Bu hususta iyi bir çalışma yapacağımıza inanıyorum. Ayrıca bu çalışma ile çok şeylerin aşılacağı gözüküyor. O nedenle camiamızın bütün hocalarını da bu çalışmaya davet ediyoruz. Tüm hocalarımızı davet ediyoruz çünkü bu çalışma Efendi Hazretlerimizin (k.s.) hayatını konu almaktadır. Bir şahsa ve gruba ait bir şey değildir. İstiyoruz ki herkes bu işe sahip çıksın. İstiyoruz ki hep beraber Efendi Hazretlerimizin (k.s.) hayatını ülkemizde ve tüm dünyada en güzel şekilde anlatalım, bildirelim. Efendi Hazretlerimizin (k.s.) yeryüzünde yaşayan asrımızın müceddidi olduğunu beyan edelim, açıklayalım. İzhar edelim. Her tarafa duyuralım. İnsanlığın Efendi Hazretlerimize (k.s.) çok ihtiyacı var. Yemekten içmek çok Efendi Hazretlerimize (k.s.) ihtiyaçları var. Biz öyle inanıyoruz.

Medine-i Münevvere’den seslenerek tüm hocalarımızı bu çalışmaya davet ediyoruz. Ve duyarlı olmalarını istiyoruz. Eğer konferansa hatip vermek istiyorlar ise hatip vermelerini, bilgi vermek istiyorlar ise bilgi vermelerini yani nasıl destek vermek istiyorlarsa o şekilde bu çalışmaya destek vermelerini canı gönülden istiyoruz. Allah (c.c.) destek veren vermeyen herkesten razı olsun. Rabbim bu konferansların en iyi şekilde, Efendi Hazretlerimize (k.s.) yakışır bir şekilde hayata geçmesini nasip eylesin.

MÜSLÜMANLARIN GERÇEK BİR ÖNDERE İHTİYACI VAR

Üçüncü ve son madde ise dünya üzerindeki Müslümanların hali ile ilgi. Arabistan’da bulunduğumuz şu dönemlerde çok daha yakini müşahede ettiğimiz bir gerçek var ki Müslümanlar garip kalmış durumdalar. İyi bir önder ve iyi bir yönlendirici arıyorlar. Hakikaten Müslümanların buna ihtiyacı var. O nedenle Efendi Hazretlerimizi (k.s.) tüm dünyaya tanıtmalıyız. Tanıtmalıyız ki Müslümanlar yalan yanlış şeylerin peşinden gitmesin. Hakiki bir önderin arkasında birlik ve beraberliği yakalasın. Gerçek kardeşliğin şuuruna varsın. Ve yeryüzündeki bu aciz durumdan kurtulsun. Mevla’m hepimize bu uğurda gayret ve başarılar nasip etsin.

Yorum yapın