Seçimden Alınacak Hak'kın Mesaj Dersleri | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Seçimden Alınacak Hak’kın Mesaj Dersleri


Evvela şunu belirtmemiz lazım ki, taraftar olmadan oy ve dua desteğimizin her zaman sizinle olduğunu beyan etmek isteriz. Ancak bu seçimlerde hep halkın mesajlarına, ifadelerine, tokadına bakma çerçevesinde sizleri gördük. Bizde dedik ki konuyla alakalı Hak’tan alınması gereken mesaj ne olmalı?

Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi rehavet çöktü. Ki Rabbimiz; ‘’İnsana çalıştığının karşılığı vardır. Çalıştığını görecektir’’ ayeti kerimesi gereğince ceketimizi koysak kazanırız şımarıklığına ve Kuru kalabalıklara aldanıp gevşeklik yapmaktan çekinilmesi lazımdı.

İkinci konu; Efendimizin ifadesiyle ‘’Emaneti ehline verin. Emanet zayi edildiği zaman kıyameti bekleyin.’’ Bu hadisi şerif gereğince milletvekilleri kadrolarında gerçekten dini bütün, Allah ve Resulünün sevgisini ön planda tutan kadrolar yerine bilgisizce bir kadrolaşma sistemine gidildiği görülmüştür.

Halka hizmet Hakk’a hizmet mantığıyla hareket edilirken, halka fazla güvenip hakkın tercihinin arka plana bırakıldığı görülmüştür. Devamlı halka dünyevi refah artırılacağı konuşulmuş ama manevi değerlerin nasıl yükseltileceği anlatılmamıştır. Dünyalık eksikliklerine önem verilmiş, ahiret eksikliklerine önem verilmemiştir.

4-) Cumhurbaşkanımız dahil, başbakanımız hariç, bakanlar, milletvekilleri son derece bir şımarıklığın, benliğin, güç zehirlenmesinin içine girip, Hak’tan beklenmesi gereken güç yerine kendi bencillikleriyle, nefsani duygularıyla hareket edip, kullardan medet umarak ümit kâr olarak davranıp Hakkı unuttukları görülmüştür.

5-) Mevla’nın rızası gözetilmeksizin bir takım menfaatler yüzünden bazı güçleri cemaatin(şu anda paralel dediklerinizin) kontrollerine teslim edip, her türlü imkânları sunarak dünya genelinde açtıkları okullarla söz sahibi olmasını sağladığınız bu insanların darbesi ve nankörlüğü Mevla’nın rızasının muhafaza edilmemesi sebebiyle olmuştur.

6-) Kürt halkımızın ihtiyaçları denince hep akla maddiyat geldi. Ancak geçmişe baktığımızda bu halkın en büyük dinamikleri olan medreseler, hocalar, din davası adamlarının bu ihtiyaçları karşılayabilecekleri unutulup çözüm sürecini ermeni hayranlarıyla ve kan içicilerle yapabileceğinizi zannederek İslami değerlere ön verilmediğinden dolayı Hakkın gözetilmediği görülmüştür.

7-) Defalarca sesimizi duyurmaya çalıştığımız halde danışmanlarınızın yanlış yönlendirmesi sebebiyle, danışmanlarınızın içinde ölçüyü Allah ve Resulünün çerçevesinde ele alıp günümüz şartlarına uyarlanması hususundaki telkinlerimize kulak vermediniz. Bu danışmanlarla ve bu stratejilerle de bu sonuç kaçınılmazdı.

8-) Bütün medyanın ve basın organlarının her bir kesimine hatta sesini yükselten herkese kulak verdiğiniz halde, sizlerin daha başarılı olması için bu halkın ve gençliğin, evlatlarımızın güzel yerlere, huzur iklimine yönlendirilmesi için çok çaba sarf ettiğimiz halde bir türlü bizi dikkate almadınız, bizim sesimizi işitmediniz. Muhtarlarınız, belediye başkanlarınız, milletvekilleriniz, bakanlarınız hiçbir yetkiliniz Kur’an davetlerimize, icazet merasimlerimize, özel merasimlerimize aleni olsun aşikâr olsun icabet etmedi. Ama herkesi memnun etmek isteyen sizler, Alevilerin, Romenlerin, Yahudi ve Hristiyan lokallerin vb. din dışı insanların davetlerine koşar adım giden sizler Allah’ın sevdiği hafızları ve hocaları dışlar halde iştirak etmediğinize karşılık bu seçim sonuçları her halde Hakkın ihtarlarından biridir.

Kısacası sen Allah için olursan Allah’ ta senin için olur hadisi gereğince sen Allah adamlarını, talebelerini bağrına basmazsan Rabbimde seni bağrına basmaz. Bunun örnekleri bizlerde çoktur. Buralara yazılması uygun değildir. En yetkili ağızlardan bunların dinlenmesi rica olunur. Bizimle görüşmeleri halinde anlatılabilecek konulardır.

9-) Ülkeyi bir şantiye haline getireceğiz derken belediye başkanlarını ve bürokratları birer şantiye şefi haline getirdiğinizin farkında mısınız? Belediye başkanlarının ve çevresindekilerin mücahit mantığıyla olaylara başlayıp, müteahhit mantığına döndüklerinin farkında mısınız? Ülkeyi manevi güzelliklerle donatacağız, insanların özlemiş oldukları din anlayışlarını yaşatacağız, gençliği her türlü bataklıktan kurtaracağız derken gençleri kafelerde parklarda sahillerde kendi hallerine bırakarak son derece tehlikeli bir sürece sürüklediğinizi hatırlatırız. Demokrasi ve özgürlük derken bu milleti şeytanın kucağına ittiğinizin farkında mısınız?

10-) Türkiye’de yapılan bütün çalışmalarınızla alakalı köprüler, hastaneler, yollar ve havaalanları vb. nice mükemmel çalışmalarla alakalı daima teşekkür ettik. Ama ihmale gelen eğitim konusu ve kötü alışkanlıklar konusunda defalarca ikaz etmemize rağmen bu eğitimle bu gençler yetiştirilmez. Bu eğitim sistemi manevi konular da zayıf hatta sıfırdır diyerek ikaz ettiğimiz halde bu gün yine gelinen netice gençliğin çoğu sizi desteklemediği görülmüştür. Bir türlü Milli Eğitim Bakanlığı’nda bu ciddiyet gösterilerek çocuklarımızın uyuşturucu müptelası olmasına engel olamadınız. Kiminle arkadaşlık yapsa acaba çocuklarımız esrarkeş mi olacak korkusu her zerrelerimize işlemiş haldeyken, kalplere Allah sevgisini vermekten başka çaremiz olmadığını bildiğiniz halde yine gençlerimiz için somut adımlar atmadınız. Medreselerimizin önünü açacak yere önünü tıkadınız. Hocaları alıp dağ başlarına imam yapmak suretiyle medreseleri kapattınız. Ne olurdu hocaları medreselerinin olduğu yerlerde devam ettirerek medreselere sahip çıkarak sayılarını çoğaltsaydınız. Ne olurdu medreseleri Osmanlı zamanında ki kalite düzeyine çıkarsaydınız. Ama size bu işler hep zamansız geldi. Her şeye destek verildi ancak sıra bir türlü Kur’an Kurslarına, medreseler gelmedi. Eğer siz Allah’ı ihmal ederseniz elbet bunun bir cevabı olmalı değil mi?

Hak sillesinin sedası yoktur.

Bir vurdu mu hiç devası yoktur.

Doğuda milleti PKK’nın eline teslim ettiniz. Batıda milleti safahat ve eğlencenin eline teslim ettiniz. Siz geldiğinizde 5 yaşında olan bu çocuklar sizin 13 seneniz sonunda ya PKK’nın dağ kadrosuna terörist iti olarak yetişti, ya da paralelcilerin elemanı oldu. Ya terör örgütlerinin militanı ya nefsinin zebunu oldu. Peki, sizin gençliğiniz nerde? Üniversite gençliği size oy vermedi. Doğu halkı size oy vermedi, paralelciler size oy vermedi. Elbette ki seçim sonuçları halktan bir mesaj veriyor. Ama en önemlisi her şeyin üstünde Hak Teâlâ bize hangi mesajı veriyor bunu anlamaktır.

Hak’tan gelen mesajı aktarmak bizden, yerine ulaştırmak Hak Teâlâ’dandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşler Kurulu

Yorum yapın