Tüm Dünya'ya Bir Anda Emri Bil Maruf'un Çaresi? | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Tüm Dünya’ya Bir Anda Emri Bil Maruf’un Çaresi?


2014’TE EMRİ BİL MARUF ÇALIŞMASI NASIL OLACAK?

 

TÜM DÜNYA’YA BİR ANDA EMRİ BİL MARUF’UN ÇARESİ?

 

YURTDIŞINDA İLK KURS NEREYE AÇILACAK?

 

Hocam Fatih Medreseleri olarak her sene Mayıs ayında Emri Bil Maruf’a çıkıyoruz. Bu sene de 5 Mayıs da çıkacağız inşallah, düşünceleriniz nelerdir?

 

Elhamdülillah beş senedir her sene devam ediyoruz, şükürler olsun. İstanbul hariç diğer 80 il’e çıkıyor idik. İstanbul da zaten bazı hafta ve aylarda özel çalışmalarımız oluşuyor. Bu şekilde Emri Bil Maruf çalışması bu senede elhamdülillah 80 il ve 40 ülke ile beraber olaya başlamış olduk ve bütün kardeşlerimizle beraber 5-11 Mayıs arasında bu vazifeyi yerine getirmeye çalışacağız.

 

Daha önce Efendi Hazretlerimiz (k.s.)’e Emri Bil marufa çıkıyoruz dedik. Allah tesirinizi yüksek eylesin buyurdu. Şükürler olsun o tesirle beraber gidiyoruz. Çünkü niye o tesirle beraber diye sorarsanız 5 sene önceye kadar yani Emri Bil Maruf’a çıkmadığımız zamanlardan bahsediyorum İstanbul da medreselerimiz vardı ama şimdi elhamdülillah 5 sene zarfında Emri Bil Maruf’un neticesini, tesirini hissediyoruz.

 

60 il de medresemiz açıldı. Buradan anlaşılıyor ki demek ki bu işin tesiri var. Şimdi 40 ülkeye çıkacağız inşallah bu ülkelerde de güzel çalışmalar yapıp medrese açabilir miyiz, nasıl açarız nasıl bir çalışma yapabiliriz onları düşünmeye başlayacağız, inşallah. Tesirini göreceğimize inanıyorum.

 

Efendi Hazretlerimizin (k.s.) de buyurduğu gibi (k.s.) “siz gençsiniz dünyaya hizmet edeceksiniz” ifadesini yere düşmediğini düşmeyeceğini görüyoruz inşallah. Çünkü 40 ülke ile beraber bir hizmet başlamış olacak. Ama bir daha ki sene başarabilirsek 80 il 80 ülke inşallah. Allah’ım başarmayı nasip etsin. Bir dahaki sene onu hedefliyoruz, ondan sonraki senede tüm Türkiye ve tüm dünya ülkelerine başarabiliriz inşallah Mevlam ikram eylesin.

 

Aslında üzerimizde iftiralar, dedikodular olmasa, fitneler olmasa camiamızda çok kolay olacak bir hareket, hiçbir şey değil. Ama işte bu iftiralarda dedikodularda millet böyle olmayacak şeyleri hareketleriyle beraber bu işler geri kalıyor. Yoksa normalde sulh ile yapılan hareketlenme olmuş olsa bütün camiamızı kuşatan çalışma olsa tüm dünyaya Emri Bil Maruf’a açılır ve çokta tesiri olur. Allah’ım o günleri görmeyi hepimize nasip eylesin.

 

Hocam hemen hemen her yerde her il de kurs açtınız kız ve erkek olarak Avrupa da ilk nerede açmayı düşünüyorsunuz.

 

Şimdi bu Emri Bil Maruftan sonra arkadaşlarımızla beraber tekrar istişare toplantısı yapacağız. İstişare toplantısında en verimli, hassas ve bu işe aç neresiyse hemen oradan başlamayı düşünüyoruz inşallah. Çünkü bunlar istişare yapılmadan yerinde görülmeden yapılması yanlış olur ezbere iş yapmış oluruz.

 

O yüzden ezbere iş yapmamak için gidip yerinde görüp inceleyip inceledikten sonra nerelerde medrese açılması şuanda çok hızlı bir şekilde lazımsa oralarda acilen hayata geçirip diğer ülkelerde de bu şekilde çalışmayı sürdüreceğiz, inşallah.

 

 

 

 

11111111

Yorum yapın