Türkiye Hatibini Seçiyor Adana Etabı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor Adana Etabı


dsc_0375

Fatih Medreseleri Türkiye Hatibini Seçiyor Adana bölgesinde başarıyla tamamlanmıştır, Elhamdülillah.

 

Programda sinevizyon gösterisinin ardından Adana sorumlumuz Sadullah Vural Hocamız spikerliğe başladı. Başarılı bir spikerlik sunan Sadullah hocamız açılış aşırını okumak üzere Fatih Medreseleri Ankara sorumlusu Mehmet Akdemir Hocamızı mikrofona davet etti.

 

Okumasıyla bizleri mest etti. Peşinden Heyet Kurulu’ndan Mesut Özdemir Hocayı açılış konuşması yapmak üzere kürsüye çıktı. Mesut Hocamız bizlere Türkiye Hatibini Seçiyor programını anlattı. Daha sonra Fatih Medreseleri Adana şubesi talebeleri Ayet ve Hadis manalarını vererek salonu coşkuya boğdular.

 

 

 

 

Ve sonra yarışmacılardan Esat Kabak Hocamız insan konusunu anlattı. Esat Hocanın ardından yine Adana kursumuzda hafızlık talebelerinden Abdulkadir yavrumuz yüzde 98’i Müslüman olan Türkiye’de Kur’an okumayı bilenlerin, az olduğunu vurguladı.

 

Daha sonra tesettür konusunu Fatih Medreseleri İzmir şube sorumlusu Mustafa Hocamız anlattı. Mustafa Hoca Efendi Hazretlerimizin (k.s.) “Tesettür, göz kapaklarımızdır” ifadesi ile çok dikkat çekti.

 

Adana kursu talebelerimiz şiirleriyle tüm salonu coşturdular. Ardından İslam’da Aile konusunu anlatmak üzere Emin Yılmaz Hoca kürsüye çıktı. Peşinden İslam’da Ticareti anlatmak üzere Resul Bağ Hocamız kürsüye çıktı.

 

Peşinden İstanbul’dan gelen Hafız Enes Canpolat kardeşimiz “Daha Kur’an ne desin” şiiriyle büyük mesajlar verdi. Ve daha sonra Genel Başkanımız Masum Bayraktar Hocamız konuşmasında, bir çocuk İslami Eğitim ile büyürse vatan haini, hırsız, katil olmayacağını belirtti. Konuşmasının devamında sokakta gençlerin perişan halini görüp uykun kaçmıyorsa, iştahın kaçmıyorsa sıkıntı olduğunu belirtti.

 

1 yılda hafızlığını bitiren Abdulkadir Çalışkan yavrumuzu icazetnamesi verildikten sonra elemeler yapıldı. Elemelerde Ankara’dan Esat Kabak Hocamız birinci oldu. Ardından Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocamız Adana Müftü Yardımcısı Sezai Erdal Bey’e plaket verdi.

 

Program sürpriz hediye kuralarının çekimi ve musafaha ile sona erdi.

 

 

 

 

Yorum yapın