22 Ağustos 2011 – Yeni Akit Gazetesi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

22 Ağustos 2011 – Yeni Akit Gazetesi


yavuz_selim_yaz_kursu_yarisma_21_agu_2011-5

YENİ AKİT GAZETESİNİN 22 AĞUSTOS 2011 TARİHİNDE “TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN GELDİLER, BİRİNCİLİK İÇİN YARIŞTILAR” BAŞLIKLI HABERİ

 

 

Türkiye’nin dört bir yanından geldiler, birincilik için yarıştılar

Kuran kursu talebeleri kıyasıya yarıştı

yavuz_selim_yaz_kursu_yarisma_21_agu_2011-5Fatih Medreselerinin organize ettiği bilgi yarışmasının finali İstanbul’da yapıldı. Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen öğrenciler; hadis, ayet, temel dini bilgiler ve tecvid bilgisi gibi konularda jürinin önünde ter döktü. Yarışmayı izlemeye gelenlere Türkiye Kuran’ı Kerim Güzel Okuma Türkiye birincisi Mehmet Bilir tarafından adeta Kur’an ziyafeti çekildi.

 

ÜSAME KARAKIŞ / İSTANBUL

Fatih Medreseleri’nin Yaz Kuran Kurslarında düzenlediği bilgi yarışmasının finali dün İstanbul Fatih’te yapıldı. Yavuz Sultan Selim Camisi’nde gerçekleştirilen yarışmaya kadın ve erkekler yoğun ilgi gösterdi. Türkiye’nin çeşitli illerinde bulanan Fatih Medreseleri’nde finale kalan öğrencilerin kıyasıya yarışı dikkatle takip edildi. Yarışmadan önce Kuran’ı Kerim Güzel Okuma Türkiye birincisi ve aynı zamanda dünya ikincisi olan Mehmet Bilir, izleyenlere adeta Kuran ziyafeti sundu.

 

ÖĞRENCİLER JÜRİ ÖNÜNDE TER DÖKTÜ

Jüri üyeleri her öğrenciyi dikkatle dinleyerek, notlarını verdi. Yarışma boyunca farklı yaşlardan her öğrenciye, hadis, ayet, temel dini bilgiler ve tecvid bilgisinden karışık olmak üzere 5’er soru soruldu. Heyecanları yüzlerinden okunan yarışmacılar, jurinin önünde ter döktü. Yarışma sonunda jüri bir süre öğrenciler arasında dereceyi seçmek için toplandı. Daha sonra birinci, ikinci ve üçüncü açıklandı.

Yarışmanın birincisi İstanbul birinci bölgeden Emre Şimşek oldu. Emre Şimşek’e tam altının yanı sıra çeşitli hediyelerde verildi. Yarışmada ikinci olan Fatih Genel Merkez öğrencilerinden Zekeriya Ergün, ödülünü heyet kurulu hocalarında Ahmet Güngör’den aldı. Yarışmanın üçüncüsü Mustafa Gültekin ise ödülünü Ankara Bölge Müdürü Mehmet Akdemir’in elinden aldı.

 

BİZİM YETİŞEMEDİĞİMİZ YERLERE HİZMET GÖTÜRÜYORLAR

Jüri Başkanı ve Düzce Cumayeri Müftüsü, programda kısa bir konuşma yaparak, “Böyle bir cemiyetin içerisinde bulunmaktan duyduğum neşeyi ve hazzı ifade etmek istiyorum. Bu organizasyonda yer alan hocasında, talebesine bütün arkadaşlardan Mevla razı olsun, bu hizmetlerin devamını nasip etsin. Anayasamızın bize verdiği yetkiyle görevimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Kardeşlerimiz bu görevimizde bizlere yardımcı oluyor, yetişemediğimiz yerlere hizmet götürüyorlar. Bu yarışmada herkes birinci önemli olan herkes Kuran yoluna gitsin” dedi.

 

MASUM BAYRAKTAR: BİZ EN İYİSİNİ YAPANA KADAR, EN İYİSİ BU!

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar, programda bir konuşma yaptı. Fatih Medreselerinde canla başla çalıştıklarına dikkat çeken Bayraktar, “Biz en iyisini yapana kadar, en iyisi bu. Bunu iddia ediyorum. İnşallah hedefimiz bundan sonraki yarışmalarımızı Türkiye geneli değil dünya genelinde yapmak. Bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’de yolca çıktığında tek başınaydı. Ama yılmadı ve İslam bütün dünyaya yayıldı. Bizde Müslümanlar olarak gevşememeliyiz. Çok çalışmayız, bu güzel çocuklarımızı geleceğin hocaları, alimleri yapmalıyız” şeklinde konuştu.

 

 

yeniakit_yaz_kursu_yarisma_ilani_21_agu_2011

Yorum yapın