01.09.2014 Tarihli İstanbul Bölgesel Hocalar Toplantısı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

01.09.2014 Tarihli İstanbul Bölgesel Hocalar Toplantısı


Fatih Medreseleri bünyesinde haftalık olarak yapılan İstanbul Bölgesel Hocalar Toplantısı bu haftada Fatih Medreseleri Genel Merkezinde Gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda konuşan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, yeni dönem için yeniden talebe çalışmalarına başlayacaklarını belirterek önceki dönemlerde medreselerimizde eğitim gören talebelerimizin kimisi hafızlığına başlamadan, kimisi hafızlığının yarısında, kimi talebemizinde daha Kur’an-ı Kerim eğitimlerini tam olarak almadan otomatik kayıt sistemi ile birlikte okullara kayıt olarak  olduklarını ve dini eğitimlerinin yarım kaldığı ifade etti.

Her sene binlerce hafızlık talebesinin medreselerden bu şekilde ayrılmak zorunda kaldığına vurgu yapan Hoca Efendi, yapılan yeni proje ‘Efendi Eğitim Kurumları’ ile birlikte çitf diplomalı nesiller yetiştirerek bu sorunu ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirtti.

Bünyemizde bulunan Medreselerimizinde hafızlık eğitimine devam eden talebeler içinde istişareler yapıldığı toplantı bölgelerin kendi aralarında yaptıkları toplantılar ile sonlandırıldı.

Yorum yapın