Ankara Örnek Genç Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Ankara Örnek Genç Konferansı


img_0090

Şükürler olsun Mevla’ya ki Örnek Genç Konferanslarının ikinci bölümünün birinci etabı Ankara’da tamamlandı. Malumunuz üzere geçen ay başlattığımız her ay 8 il’de 8 Konferans programlarımızın ikincisi elhamdülillah başarıyla tamamlandı.

 

Bu soğuk havada konferans salonunu dolduran Ankara’lılar sıcaklıklarıyla gönüllerimizi ısıttılar. Ankara programımız Ankara Bölge sorumlumuz Mehmet Akdemir hocamızın sunumu ve programın akışını anlatmasıyla başladı. Peşinden Elif Camii İmam Hitabi Cemil hocamız bize güzel sesiyle Kur’an tilaveti yaptı. Ardından Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyelerinden Mesut Özdemir hocamız duygu yüklü konuşmasıyla konferans salonunu feyze gark etti.

 

Peşinden 17 yaşındaki genç hocamız Burak Doğan programın ismiyle orantılı olarak Örnek Gencin nasıl olması konusunda önümüzdeki en güzel örneklerden biri olan Musab Bin Umeyr (r.a.)’in hayatını anlattı.

 

Peşinden 21. Yüzyılın Musab’ları olarak kürsüye çağrılan 5-6 yaşındaki yavrularımız ayet ve hadis manaları vererek izleyenleri şaşkına çevirdiler. Ardından İstanbul 1. Bölge müdürümüz Hüseyin Demir hocamız Fatih Medreselerinin biyografisini anlattı. Ardından 17 yaşındaki diğer genç hocamız Abdurrahman Kalkan kardeşimiz Sultan Fatih Mehmet Han’ın çocukluğunu ve hayatını çağımızla güncelleyerek güzel bir konuşma yaptı.

 

Peşinden Ankara’lıların merakla beklediği sevgili hocamız Fatih Medreseleri Genel Başkanı Muhterem Masum Bayraktar konuşma yapmak üzere kürsüye çağrıldı. Muhterem hocamız Ankara’lılarla kısa bir hasbihal ettikten sonra konuşmasına şöyle devam etti. “Her bir gencimizin İslam şuuru ile tanışmasına mücadele edelim. Bu gençliğin mutlaka elinden tutulması lazım. Bu gençliğimizin bataklıktan kurtulmasını istemez misiniz? Bu gençlik sizin evlatlarınız, bizim evlatlarımızdır. Bu gençlik yarın huzuru ilahide sizden bizden şikâyetçi olursa ne yapacağız. Gençliğimizin Kur’an ile tanışmasına sebep olalım. Ağlayın, yakarın, dua edin. Bunlar kürsüye çıkan örnek genç hocalarımız gibi bir genç olsun. Nemelazımcılık yapmayalım. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Musab bin Umeyr’e sen gençsin gitme demedi. Bilakis onu gönderdi ki gençlere ne kadar önem verdiği herkes tarafından anlaşılsın diye. Lütfen ilgisiz kalmayalım. Söz verin ve bir adım daha ileri atıp Fatihler yetiştirip dünyaya açılalım inşallah.

Zulümden bıktık, pislikten bıktık, fuhşiyattan bıktık. Ya Rabbi tüm dünyada İslam nurunu görmeyi bize nasip eyle.

Bir Ayeti Kerime de Mevla’mız buyuruyor ki: ‘Bir topluluk getiririm onlar beni seviyor, ben onları seviyorum.’ İnşallah o topluluk biz olalım. Gençlerimizi istenen ölçülerde yetiştirirsek, Allah (c.c.) nurunu tamamlayacaktır. Bu nurun bizimle tamamlanmasını istemez misiniz?” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Hocamızın konuşmasından sonra Fatih Medreseleri Konya Bölge sorumlumuz Hakan Kalaylı hocamız, akabinde Fatih Medreseleri Adana Bölge sorumlumuz Sadullah Vural hocamız teşekkür konuşmaları yaptılar ve sunucumuz Derviş Mehmet hocamız davetiyle konferansımıza katılan Ankaralıların yerlilerinden Ak sakallı Mustafa amca teşekkür konuşması yaptı.

 

Ve son olarak dokuz derste Kur’an’a geçen akşam dersi talebelerine Kur’an-ı Kerim’e geçme belgesi ve hediyeleri dağıtıldı. Akşam dersi talebelerinden bir tanesi söz alarak “Bu dünyada bu belgeyi aldık. İnşallah mahşerde de böyle hayırlı belgeler alırız” dedi. Bu söz karşılığında Mehmet Akdemir hocamız “Bu belgeler dünya ve ahiret belgesidir” diye tatlı bir şekilde talebesinin ifadesini tamamlamış oldu.

 

Kısacası çok başarılı bir merasim geçtiği gözlendi. Allah’ım devamını, tamamını ikram eylesin. Böyle merasimlerin sayılarını arttırsın.

 

 

 

Yorum yapın
    1. yakub diyorki;

      selamünaleyküm.Çalışmalarınız çok güzel ben Ankara’da kamudan emekliyim 60 yaşındayım Ankara’da yapılan sohbetlerde bulunmak istiyorum.Cemaatinizin bütün çalışmalarını çok beğeniyorum.Mütedeyyin yaşantım var lakin aranızda bulunmak arzumdur.Tanışıp görüşebilmek duası ile dualarını taleb ederim.