Afrika'lı Müslümanların Yüzü Sizinle Güldü | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Afrika’lı Müslümanların Yüzü Sizinle Güldü


Fatih Medreseleri Vakfı batının sömürgesi altındaki kara kıta Afrika’da bu yılda kadir gecesi programı düzenledi. Türkiye ve Avrupa’da yaşayan Müslümanların destekleri ile kurulan iftar sofrasında binlerce afrikalı Müslümanın yüzü güldü.

Yurt içinde medrese ve kuran-ı kerim eğitimi faaliyetlerini devam ettiren Fatih Medreseleri vakfı yurt dışındaki yardım faaliyetlerine de devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl Uganda’nın jinja bölgesinde bir okulun tadilatını üstlenerek medreseye çeviren ve destekleyen Fatih Medreseleri vakfı bu yıl ramazan-ı şerif ayında da Afrika’ya yardımlarını sürdürdü.

Uganda da açlık ve susuzlukla savaşan Afrikalı Müslümanlara Kadir gecesi iftar yemeği veren Fatih Medreseleri Vakfı Türkiye’den ve Avrupa’da yaşayan Müslümanların desteği ile mazlumların ve yetimlerin yüzünü güldürdü.

İftar davetinin verildiği bölgedeki ailelerden sorumlu yetkililer Türkiye ve Türk halkına teşekkür ettiklerini belirterek “Müslüman aileleri Hristiyan misyonerlerin ellerine bırakmadıkları içinde” dualar da bulundu.

Geçtiğimiz yıl uganda’da faaliyete geçirilen medreseyi yerinde incelemek için Afrika yolculuğu yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi FMTV seyircisi maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür ederek önümüzdeki aylarda yardım ve eğitim faaliyetlerin devam edeceğini belirtti.

Yorum yapın