Ahlaki Çöküntüyü Hep Beraber Kaldıralım | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Ahlaki Çöküntüyü Hep Beraber Kaldıralım


haber071120121536bas

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi Hac vazifesini ifa ettikten sonra Kavacık Medine mescidinde sevenleriyle buluştu.

 

MEŞAKKATLİ AMA ZEVKLİ

 

Hac vazifesinin meşakkatli ama bir o kadar da zevkli bir ibadet olduğunu vurgulayan Hoca Efendi’nin konuşmasından satırbaşları şöyle idi;

 

Türkiye ülke bazında Hac ibadetine büyük ehemmiyet vermesi çok güzel bir oluşum, ama bu hassasiyetin diğer ibadet alanlarına taşınması için devletin konuyla alakalı kurumlarının ve bütün bireylerin seferber olup üzerine düşeni yapması gerekmektedir.

 

Son zamanlarda gündemi meşgul eden başörtülüleri ve muhafazakâr kesimi hedef alan açıklamalara da değinen Hoca Efendi konuya şöyle açıklık getirdi;

 

TESADÜF OLMAYAN AÇIKLAMALAR

 

Başörtülü bayanlara yapılan hakaret boyutuna varan açıklamaların kesinlikle tesadüf olmadığını, sanatı beş para etmeyen, kimsenin tanımadığı kişilere mikrofon uzatılması asla tesadüf olmadığını beyan etti. Bu gibi kimselerin yapacağı açıklamaların bilinmemesi ve tahmin edilememesi de söz konusu değildir.

 

DANIŞIKLI DÖVÜŞ

 

Bu yapılan danışıklı dövüşten ibarettir maksatta toplumun manevi değerlerini insanlar nazarında basite indirgeyip, ahlaki çöküntüye yol açmaktan başka bir şey olmadığını beyan etti.

 

Misafirlere yapılan hurma ve zemzem ikramından sonra program sona erdi.

Yorum yapın