Allah'a Firar Ediniz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Allah’a Firar Ediniz


haberyns-04102012bss

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Genel Merkez’de kendisine yöneltilen “Dünya Müslümanlarının acziyeti ve zayıflığının sebebinin ne olduğu” sorusuna şöyle cevap verdi.

 

Üzerinde yaşadığımız dünyamızda 60’ın üzerinde Müslüman ülke var. Bunların tamamına yeryüzünde söz sahibi değil. Bilakis mazlum ve sömürge durumuna gelmiştir. Bunun sebebi ise Ahireti unutmaları ve dünyaya yönelmeleridir.

 

Bu sebeple dışarıdan sömürülüyorlar ve içeride ise kardeş kavgaları devam ediyor. Müslümanlar Allah’ın vaadini unutmuş durumdalar. Hâlbuki ayette de belirtildiği gibi “Allah’a firar ediniz” emrini yerine getirsek daima Mevla’mızla beraber; dünya ve ahiret çalışmalarını yapsak yine ayette Allah’ımızın buyurduğu gibi “Sizi yeryüzüne halife yapacağım” sözü tecelli edecek ve İslam yeryüzüne hâkim olacaktır.

 

Ama Kur’an hakkıyla anlaşılmış olsaydı, zaten bu durumlara düşmezdik. Allah (c.c.) bizi ve tüm İslam âlemini Kur’an-ı hakkıyla anlayanlardan eylesin.

 

Hasan Kılıç Hoca Efendi’nin kardeşi Mehmet Kılıç Hoca Efendi’nin vefatını teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabrı cemil niyaz ederiz diyerek Hoca Efendi sözlerini tamamladı.

Yorum yapın