Anne'ye Ceza, Solcu'ya Safa, Hep Aynı Kafa | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Anne’ye Ceza, Solcu’ya Safa, Hep Aynı Kafa


Fotoğraf Galerisi-3

Fatih Medreseleri 6-12 Mayıs arası 80 ilde 400 kişiyle başlattığı Emri Bil Maruf çalışmasını başarıyla tamamladı.

 

MÜCADELE ETMELİYİZ

 

Dönüş sonrası gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Masum Bayraktar Hoca Efendi şunları kaydetti; “İşte görüyoruz, takip ediyoruz maalesef memleketimizde dindarlara neler yapılmış ve hale yapılıyor. Devletin Valileri Abdestli namazlı hanımı kapalı içki içmiyor falanca tarikat adamı vs. meselelerden dolayı tek tek  fişlenmişler. Sözüm ona çağdaş üniversiteli gençler Hacettepe Üniversitesinde gerekli izinlerin alınmasına rağmen ‘Gidin Peygamberinizi başka yerde anın diye’ Kutlu doğum etkinliğine engel oldular.”

 

“Diğer taraftan bir Anne kızının başı kapalı olarak okula gitmesini sadece talep ettiği için 2 yıl 10 ay Hapis cezasına çaptırıldı. Bunların hepsi gösteriyor ki bizler mücadeleye devam etmeliyiz. Bizler haksızlık ve zulme boyun eğdikçe bu tür olayların sonu gelmez” dedi.

 

YERİNDEN VE İÇİNDEN KONUŞUYORUZ

 

Yaptıkları çalışma sonunda halkımızın özellikle gençlerimizin Kur’an Eğitimi ve namaza karşı son derece eksiklikler tespit ettiklerini söyleyerek ekseriyette insanımızın dünya meşkalesini mazeret gösterdiklerini belirtti. Çalışmalarını her gün biraz daha geliştirerek devam edeceklerini sözlerini ekleyen Masum Bayraktar Hoca Efendi Diyanet İşlerine ve özellikle imamlara çok görev düştüğünü söyledi.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi çalışmaya katılan arkadaşlara çok teşekkür ederek seneye bu çalışmanın 80 il ve 40 ülkeyi kapsayacağını söyleyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Yorum yapın