Beykent'te Muhteşem Kutlu Doğum Merasimi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Beykent’te Muhteşem Kutlu Doğum Merasimi


Efendi Eğitim Kurumları Özel Beykent Efendi İlkokulu öğrencilerinin Gürpınar kültür merkezinde düzenlemiş olduğu “Kutlu Doğum” programı coşkuyla kutlandı.

Baştan sona öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilavetleri, ayeti kerime ve hadisi şerif mealleri, sevgili peygamberimiz (s.a.v)’in hayatı, sünnetleri, soru-cevaplı Siyeri Nebi, peygamberimize mahsus şiirler, kasideler, naatlar, veda hutbesi, hilyei şerif ve ilahilerle dopdolu bir program düzenlendi.

Minik talebelerimizin sunumları, coşkuları, heyecanları salonu dolduran misafirleri duygulandırıp, sevinmesine kimi zamanda hüzünlenmesine sebep oldular.

Baştan sona duygu yüklü geçen programda erkek öğrencilerin hazırlamış oldukları “Semazen Gösterisi” alkışlarla hayranlıkla izlendi.

Öğrencilerin sene boyu faaliyetlerinin yer aldığı slayt gösteriminde yer aldığı programda kapanış duasını da minik talebemiz yaptı. Feyiz ve muhabbet dolu programın sonunda öğrenciler ellerindeki gülleri ailelerine ve salondaki misafirlere hediye ettiler.

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Sayın Masum Bayraktar hoca efendi telekonferans sistemiyle programa katılıp, “Öğrencilere, hocalarına, öğretmenlerine, velilerine ve peygamber sevgisiyle salonu dolduran tüm katılımcılara teşekkür ederek rahatsızlığından dolayı programa katılamadığını ancak arkadaşlar aracılığı ile yakinen takip ettiğini ve öğrencileri çok beğendiğini “Efendi Eğitim Kurumları daha iyisini yapana kadar en iyisi bu” diyerek katılımcılara selamlarını iletti.

Efendi Eğitim Kurumları Kurucusu ve Fatih Medreseleri Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Ahmet Binici hoca efendi yapmış olduğu konuşmasında, “Ecdadımız Osmanlının eğitim sistemini, “Köklü gelenekten, modern geleceğe” eğitim anlayışıyla “Efendi Eğitim Kurumları” olarak “Çift Diplomalı Nesiller” yetiştirmek üzere bu kutlu yola çıktıklarını, vatanına, milletine, milli ve manevi değerlerine sahip çıkacak, Allah’ını ve Peygamberini tanıyan, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerimi okuyup ezberleyen, gereğiyle amel edebilen, “Efendiler Yetiştirmek” üzere bu yolda hizmete devam edeceklerini ve bu talebelerin yetişmesinde emeği geçen öğretmenlere, hocalara, velilere ve özellikle minik yavrularımıza, salonu dolduran katılımcılara teşekkür etti.”

Programın sonunda öğretmen ve hocalara günün anısına binaen plaket takdim edildi.

Yorum yapın