Birlik ve Beraberliğin Gücü | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Birlik ve Beraberliğin Gücü


BİRLİK VE BERABERLİĞİN GÜCÜ

BAYAN HOCA HANIMLARIN TOPLANTISI

 1986’dan bugüne hizmetlerinde ve başarılarında sınır tanımayan Fatih Medreseleri, Hoca Efendilerin liderliği ve katılımlarıyla ulaşılması imkansız hedefleri başarıyla tamamlamışlardır.

 

Bu başarılarının temelinde Fatih Medreseleri’nin heyet kurulundaki her bir şahsiyetin samimiyet ve gayretlerinin bulunduğu kanaatindeyiz.

 

Bu fitne zamanında birlik ve beraberliğin önemini dava arkadaşlarına ve talebelerine en iyi şekilde öğrettiklerini düşünüyoruz.

 

Bu birlikteliğin eğitim ve öğretimde ne kadar önemli bir unsur olduğunu kanıtlamak için hoca hanımlarla bir araya gelerek bu hususta çalışmalar yapmaya başlamış bulunmaktadır. Şimdiye kadar üç toplantı düzenlenmiş ve istişareler neticesinde şu kararlar alınmıştır;

 

1- Fatih Medreselerinin tüm hoca hanım kadrosunu kaç kademede ve nasıl bir araya getirebiliriz?

 

2- Yapmış olduğumuz çalışmalardaki müfredatları (geniş tutarak) genel bir müfredat çıkartılması (4-5 yaş müfredatı ayarlanmıştır)

 

3- Bayan hocaların 4. Heyet toplantısı 2 Aralık 2013 Pazartesi Dudullu Kız şubemizde 16.00’da gerçekleşecektir.

 

Rabbim bu çalışmalarda emeği geçen hoca hanımlara ve bu kazanımlara destek olan tüm hoca efendilerden razı olsun. Her iki cihanda mesrur eylesin.

 

Rabbim hepimize Fatih Sultan Mehmet Han’ın hayaline ulaşması için imkansızları başarıp hayalini gerçekleştirmesini nasip ettiği gibi, bizlere de hayallerimize ulaşmayı nasip etsin.

 

Ya Dünyaya Kur’an-ı ve İlmi Öğreteceğiz

 

Ya da Biz İslam Uğruna Canımızı Vereceğiz

 

 

12


121424032013

 

Yorum yapın