Böyle Cami Ne Gördünüz Ne Duydunuz? | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Böyle Cami Ne Gördünüz Ne Duydunuz?


İstanbul 39 ilçesine 39 örnek cami projemiz çok büyük ilgi gördü.

 

 

İŞTE PROJE

 

Toplantıdan sonra açıklama yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi projeyi anlattı; “Projemizin adı; “Örnek Cami” projesidir. 25 Sivil Toplum Kuruluşu ile hazırladığımız bu proje ilk olarak İstanbul’un 39 ilçesine 39 örnek cami şeklinde uygulanacak. Bu camilerin özelliği her yönüyle insanımızı kuşatan her türlü imkanı sunan bir alt yapıya sahip olmasıdır” dedi.

 

HER KESİME HİZMET EDECEK

 

Masum Bayraktar Hoca Efendi açıklamasına şöyle devam etti; “Çocuklar ve gençler için eğitimlerine destek olacak dershaneler, Bilgisayar Kursları, Yabancı dil kursları, oyun alanları, yüzme havuzu ve kursları ayrıca çeşitli spor bölümleri bulunacak.

 

Bayanlar için El Becerisini geliştirecek Dikiş Nakış kursları, yemek kursları, çocuk gelişimi ve Aile Eğitimi gibi Kültür ve Sanat bölümleri konacak.

 

Erkekler için çay içebilecekleri, gazete ve kitap okuyabilecekleri, Bilinçli Aile kursları, Meslek edinme kursları olacak. Ayrıca Caminin kendine ait Nikah Salonu ve Konferans Salonu bulunacak” diye ifade etti.

 

PROJEYE DESTEK ÇAĞRISI

 

Fatih Medreseleri ve 25 Sivil toplum kuruluşuyla yapılan ortak açıklama da ise şunlara değinildi; “Bizler Sivil Toplum Kuruluşları olarak elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Fakat görüldüğü üzere bu gerçekten çok büyük bir proje bu yüzden Sayın Başbakanımızdan, Bakanlarımızdan, Belediye Başkanlarımızdan ve tüm Halkımızdan maddi ve manevi destek bekliyoruz. Cami yaptırmayı seven işverenlerden Cami yaptırma hususundaki vergi düşümü de önemli gelişme. Bu konudaki sarfiyat buraya kaydırılabilir” denildi.

 

PROJENİN AMACI

 

Konuşmasında projenin amacını da açıklayan Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Hedeflerinin camiyi sevdirmek, her kesimi camiye teşvik etmek ve camilere teveccühü artıracak insanımızda güçlü bir İslami altyapı oluşturmaktır” dedi.

Yorum yapın