Cevdet Dede Hakk'ın Rahmetine Kavuşmuştur | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Cevdet Dede Hakk’ın Rahmetine Kavuşmuştur


İNNA LİLLAH VE İNNA İLEYHİ RACİUN

 

Efendi Hazretlerimizin (k.s.) kendisini “Pehlivan Hacı Dede” diye isimlendirdiği ve hakkında “Hacı Dede’ye hizmet eden bana hizmet etmiştir” buyurduğu, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) itikattaki oda arkadaşı olan, malını ve canını Efendi Hazretlerimiz (k.s.)’e ve bu yola vakfetmiş bulunan Cevdet Mikdat Bingöl (Hacı Dede)’nin vefatını teessürle öğrenmiş bulunmaktayız.

 

Cenaze namazı 24 Ağustos 2012 Cuma namazına müteakip İsmailağa camii’nde kılınıp, Edirnekapı mezarlığı’na defnedilecektir.

 

Merhuma Allah’tan rahmet diler, dost ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

FATİH MEDRESELERİ

Yorum yapın
    1. ercüment diyorki;

      ALLAHcc. rahmet eylesin.hakikaten hacı dede, efendi hazretlerini(k.s)babam gibi sağlığında severdi,babamın askerlik arkadaşıydı,aralarında bir gün yaş farkı vardı.babamdan 6 sene fazla yaşadı. iki arkadaş (mürid)inşaallahürrahman cennette buluşurlar,ruhları şadolsun..

    2. fehmi haci dedenin torunu diyorki;

      haci dede öyle bir evliya idi bunu bize tarif eden efendi idi ks.inseAllah obuyuklerimizin izinden yuruyecegiz bizleri budunyada himmetleri ile himaye ettiler yarin ahirette bizi şefaatlerinden mevlamiz ayirmasin …tumsevenlerinden Allah razi olsun…