Çıplaklık Nereye Kadar? | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Çıplaklık Nereye Kadar?


Rabbimiz bizleri her şeyin üstünde, varlıkların en yücesi olarak yaratmış ve yaşayacağımız bu âlemde bizim için yararlı bazı kurallar koymuştur.

Bunlardan bir tanesi de toplumların bozulmasına sebep olan zinanın engellenmesi için örtünmenin farz kılınmasıdır.

Zira Rabbimiz Kuran-ı Kerim’de;

“Ey nebi eşlerine kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle ki geniş ve bol elbiselerini üzerine sarkıtsınlar, bu onların tanınıp eziyet görmemelerine daha yakındır. Allah daima gafur ve rahimdir” buyurarak.

Kulun ilk önce kendisini akabinde dışarıdan gelecek zararlı etkenlerden korunmak için örtünmesini emretmiştir.

İnsan en güzel kıvamda yaratılmıştır onun üzerindeki örtü onun güzelliğini kapatarak onu korur ve sadece kendisine ait kılar.

Toplumumuz da özgürlük ve demokrasi çığırtkanlığı yapan yazar, çizer, eğitimci ve medya sektöründe ki bir takım kişiler çıplaklığı ve fuhşiyatı hak gibi milletimize takdim edip bu çirkinliklere teşvik ediyorlar. Bunu da aile kavramını ortadan kaldıran ahlaksızlık ve çirkinlikleri normal gösteren dizilerle, yazılarla, filmlerle ve reklam afişleri ile ahlaksızlıkları normalleştirerek yayıyorlar.

kendi maddi çıkarları için açıklığı saçıklığı bir rant kapısı haline getirenler hiç merhametsizce genç kızları kandırarak çıkarları için kullanmaktadırlar. Bu tarz gayri ahlaki davranışlar toplumda fuhuş ve zinanın yolunu açarak evlilik kurumunu bitirme konumuna getirerek nesillerin azalmasına ve bozulmasına sebep olmaktadır.

Gençliği bu şekilde zayi etmek bir milletin geleceğini maddi ve manevi kuvvetini zayi etmektedir. Ecdadımız tesettür ve namusunu korumak uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmamış Erzurumlu nene hatunlar, Maraşlı sütçü imamlar ve daha niceleri bu uğurda canlarını vermişlerdir.

Bugün ki gençlerimiz moda ve batı hayranlığı adı altında ölçüsüz ve hiç bir manevi değer tanımadan ecdadına yabancılaştırılmıştır.

Batıya modaya özenti olan manevi değerleri hiçe sayan bir gençliğin cennetin ayaklarının altında olacağı ve nesillerimizin ona emanet edileceği anneler ve babalar olması beklenebilir mi?

Kıymetli gençler gelin hepimizi yoktan var eden Rabbimizin ölçülerine kulak verelim.

onun habibi Efendimizin ifadelerini hayata geçirelim, Ecdadımızın dikkat ettiği uğrunda canlarını feda ettiği tesettürümüze sımsıkı sarılalım kendimizi dünyevi zevklerin bir takım materyalist oyuncağı olmaktan kurtaralım.

Zamanımızı ve geleceğimizi güzel inşa edelim ve böylece dünya ve ahiret mutluluğunu kazananlardan olalım.

Örtüye davet bizden, muvaffakiyet Allah’tandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın