Çocuklarımız Köreltiliyor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Çocuklarımız Köreltiliyor


bas24092012

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Kavacık Medine Mescidinde Heyet üyeleriyle birlikte toplantı düzenledi.

 

Toplantı sonrası sorulan sorular üzerine bazı açıklamalarda bulundu.

 

HAC MEŞAKKATTİR

 

Hac ile ilgili sorulan soruya; ”Hac vazifesi Peygamber Efendimizin Hadisi şeriflerinde buyurduğu üzere meşakkatli bir ibadettir.”

 

Bunun yanında milyonlarca Müslümanın tek vücut, tek ses olduğunu yakinen müşahede etmek çok zevkli bir duygu. Mevla’m bütün Müslümanlara bu güzel duyguyu tatmayı nasip etsin. Günümüzde terk edilmeye yüz tutmuş sünnetler konusuna da değindi.

 

İnternet ile ilgili sorulan soruya ise; İnternet artık her evin vazgeçilmez unsurlarından oldu. Bunun faydalarının yanı sıra bir takım zararlarıda vardır. Bunların başında gençlerimizin ve çocuklarımızın araştırma yönünü köreltmesi ve Kur’an-ı Kerim’den uzaklaşmasına sebep olmaktadır.

 

SOSYAL HAYATLARI BİTİYOR

 

Toplumumuzda kitap okuma yüzdesi bir hayli düşmüştür. Öte yandan internette geçen vakitler çocuklarımızı bilgisayar müptelası haline getirmiş sosyal hayatlarını neredeyse sona indirmiştir. Bunun olumsuz getirileri güven bunalımı yaşayan ve ikili diyalogları zayıf bir gençlik olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

GELİŞTİRİCİ HAMLELER YAPMALIYIZ

 

İnternetin etkileri gençliğimizin üzerinde sanal olmayan etkiler bırakmaktadır. Ebeveynler olarak yapılması gereken çocuklarımızın hayatını sadece internete endekslemeyip onları sosyal hayatlarını geliştirici hamleler yapmalıyız diyerek Hoca Efendi sözlerini tamamladı.

 

 

 

Yorum yapın