Cübbeli Ahmet Hoca İle İlgili Açıklama | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Cübbeli Ahmet Hoca İle İlgili Açıklama


CAMİAMIZIN BİRLİĞİNİ VE BERABERLİĞİNİ BOZMAYA HİÇ KİMSENİN HAKKI YOK

Cübbeli Ahmet Hoca, yaptığı bir sohbette ortaya attığı asılsız iddialarla Fatih Medreselerine hakarette bulunmuştur. Kurulduğu günden bugüne binlerce Hafız ve Hoca yetiştirmiş, köklü bir eğitim kurumu olan Fatih Medreseleri, yapılan bu kara propagandayı hak etmemiştir.

Cübbeli Ahmet Hoca’nın Fatih Medreselerinin kendi ismini kullanarak etraftan para topladığını beyan etmesi, asılsız bir iddiadır, iftiradır. Fatih Medreseleri, bırakın para toplamayı böylesi bir işe tevessül dahi etmemiştir. O nedenle yapılan bu iftirayı esefle karşılıyor ve kınıyoruz.

Camiamızı temsil noktasında olan bir Hocanın, sohbetinde böylesine çirkin iftiralara yer vermesi ne İslam ahlakına nede sohbet adabına yakışan şeyler değildir. İhvan olmanın gereği, birbirine muhabbetle sarılmaktır. Yoksa iftira edip öteye atmak değildir. Ayrıca bu tarz menfi tutum ve davranışların hiç kimseye yarar sağlamadığını belirtmek isteriz. Tefrikaya sebebiyet veren bu tür yanlış tutum ve davranışlar, İslam’a ve Müslümanlara her zaman zarar vermiştir. Yüce Mevla’mız (c.c.) bilerek ya da bilmeyerek bu tür hatalara düşmekten hepimizi muhafaza eylesin!

Fatih Medreseleri olarak bizler, Müslümanların özellikle de camiamızın birlik ve beraberliğine zarar verecek tutum ve davranışlardan her zaman uzak duracağımızı bir kez daha kamuoyuyla paylaşmak isteriz. Ayrıca yapılan onca karalama ve iftira kampanyalarına karşı camiamız daha fazla zarar görmesin diye hep susmayı tercih ettik.

FATİH MEDRESLERİ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN SUSUYOR

Fatih Medreseleri, camiamız ile alakalı her şeyde olumlu olmayı düstur edinmiştir. Cübbeli Ahmet Hoca hakkında da hep olumlu düşünceye sahip olduk. Yaptığı onca yanlışa rağmen suskunluğumuzu bozmadık. Gündemde kalmak adına magazin dünyasının bir parçası haline gelişine, İslam’ı alaya alan ve özellikle gençliğimizin ahlakını bozan kişilerle ortak proje girişimlerine bile hep sessiz kaldık, bir şey demedik. Fakat Cübbeli Ahmet Hoca’nın yaptığı bu son davranış, kendisine hiç yakışmamıştır. Tahkir edici bu davranışa karşı biz yine bize yakışanı yaparak susuyoruz. Ancak yine tekrar ediyoruz ki suskunluğumuz, camiamızın birliği ve ihvanlarımızın sarsılmaz muhabbeti içindir.

 

Kamuoyuna duyurur, teşekkür ederiz.

Yorum yapın