Derdimiz Kaliteli Türkiye | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Derdimiz Kaliteli Türkiye


dsc_0001

Fatih Medreseleri Kavacık Medine Mescidi’nde sohbet organizesi düzenledi.

 

Sohbet sonrası yapılan değerlendirme de kamuoyunda Fatih Medreseleri ile alakalı haberlerin ve Başbakana davet verilmesi ile alakalı sorunun sorulması üzerine cevap veren Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi; Bizi yakinen takip eden ve tanıyanlar iyi bilir ki bizim Efendi Hazretlerimizin misyonu üzere, siyasi ve maddi herhangi bir eğilim ve beklentimiz olmamıştır. Ancak bu birilerine düşman olduğumuz veya hakkımızı aramayacağımız anlamına gelmez” dedi.

 

ÖZEL BİR STATÜDE EĞİTİM HAKKI

 

Bizim isteğimiz Türkiye’de hafızlık eğitiminin önünün açılıp bizlere özel bir statüde eğitim hakkı verilmesi ve çalışmalarımızı devletimizle istişareli bir şekilde yürütmemizdir. Halkımıza, gençliğimize devletimize kaliteli bir şekilde hizmet ederek gereken çalışmayı yapmamızdır.

 

Konuşmasına devam eden Hoca Efendi; “Bu konu ile alakalı olarak yaptığımız istişarelerde vardığımız sonuçlar neticesinde devlet erkanımızla bire birde karşılıklı olarak fikir alış verişleri yapılıp konunun netleşmesi için gerekli müracaatlar yapılması kararlaştırılmış olup bu sebeple randevu ve toplantı tertiplemeleri için arkadaşlarımız şu an Ankara’da temaslarına devam etmektedirler” dedi.

 

Yoksa her hangi bir şekilde çalışmalarımız ve ideallerimizden taviz vermemiz söz konusu değildir. Haberde bahsedilen davet meselesi ile ilgili olarak önümüzdeki hafta içinde kamuoyuna geniş bir biçimde bilgilendireceklerini belirten Hoca Efendi konuşmasını tamamladı.

 

Sohbet duaların yapılması ve musafahalarla sona erdi.

 

 

Yorum yapın