Devletine Kambur, Milletine Küstah | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Devletine Kambur, Milletine Küstah


dsc_0166

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Zeytinburnu Emine İnanç Vakfı’nda düzenlenen Zeytinburnu Belediye Başkanı yardımcısı Gökhan Kasap’ın yeğenin sünnet merasimine davet edildi. Davetliler arasında Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da vardı.

 

Sünnet programının sunuculuğunu Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyesi Muhammed Kaynar hoca üstlenirken, açılış aşırını da Muhammed Oruç hoca yaptı.

 

Masum Bayraktar Hoca Efendi sünnet merasimi ile alakalı bilgiler verdi. Devamında bazı açıklamalarda bulundu;

 

SÖZDE AYDINLAR

 

“Maalesef memleketimizde Devletine kambur Milletin İnanç ve milli duygularına küstahlık yapan, insanları karanlığa sürükleyen fakat kendilerine “Aydın” diyen bir takım karanlık ve mağrur kitle var. Bunlar Üniversitelerin tepelerinde ve Milletin gözünün önündeler fakat yaptıkları, dindarlarla uğraşmak, fotoğraflarını çekerek onları fişlemek ve sanat adı altında dinle ve Müslümanlarla dalga geçmektir” dedi.

 

KİMİN PARASIYLA DİNE SAYGISIZLIK YAPIYORLAR?

 

Hoca Efendi şunlara da dikkat çekti; “Bu ruhları kararmış insanlar milletin ödediği vergilerle maaş alıyorlar birde milletimizin dini vecibelerine saygısızlık edip gözlerimizin içine baka baka alay ediyorlar. Sözde sahnelerde sanat üretiyorlar ancak yaptıkları ahlaksızlıktan başka bir şey değil” dedi.

 

GERÇEK SANATKÂR

 

Son olarak şunları kaydetti; “Gerçek sanatkâr Allah’ın yarattıklarını iyi inceleyip onlardan insanların ruhuna ve dünyasına ışık tutacak ve faydalı olacak şeyleri insanlığın hizmetine sunanlardır. Kendisine bile faydası olmayan sanatkâr olamaz” dedi.
Sünnet merasimi Fatih Medreseleri talebelerinden Muhammed Bilal Altınışık’ın dinleyenleri hayrete düşüren Aşrı şerifi ve tebrik konuşmaları ile sona erdi.

 

Programın organizeliğini yapan Merkezi Bölge Müdürlerimizden Murat Bayaral Hocamıza teşekkür ederiz.

 

 

 

Yorum yapın