Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Sevinidiri Gelişmeler | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda Sevinidiri Gelişmeler


ekrem-olmaz-nikahi

Fatih Medreseleri Kavacık Medine Mescidi’nde İstanbul 3. Merkez Bölge sorumlularından Ekrem Ölmez hocamızın Nikah’ı yapıldı.

 

Genel Başkan Nikah’ın akabinde açıklamalarda bulundu; “Yeni Devlet Protokolünde Diyanet İşleri Başkanlığının 51. sıradan ilk 10’a almasının sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığının protokol sıralamasında ilk onda yer almasına ilişkin yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu belirten Masum Bayraktar Hoca Efendi, böyle bir sıralamadan rahatsızlık duyulmasının anlamsız olduğunu” ifade etti.

 

GEÇ KALINMIŞ BİR HAREKET

 

Konuşmasının devamında; “Asıl rahatsızlık verici olanın Müslüman bir ülkede Diyanet İşleri Başkanlığının sürekli arka plana atılması olduğunu hatırlatan Genel Başkan, böylesi bir uygulamaya çok daha önceden geçilmeliydi. Bu uygulamaya imza atanların, ülke insanının hem sevgisini hem de takdirini kazandığını belirtti.” dedi.

 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI BAKANLIK OLSUN

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi konuşmasının sonunda; “Daha önce de hazırlamış olduğumuz Anayasa taslağında da belirttiğimiz gibi Diyanet İşleri Başkanlığı’nı Bakanlık olarak görmek istiyoruz” diye ifade etti.

 

Nikah merasimi Aşrı şeriflerin okunması ve duaların yapılmasıyla sona erdi

.

Yorum yapın