Diyanet'e Tebrik | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Diyanet’e Tebrik


Geçtiğimiz günlerde Miraç Kandili nedeniyle Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez, Filistin’e giderek bir dizi temaslarda bulundu. Gazze’de yaşanan insanlık dışı durumu yerinde gören Diyanet İşleri Başkanımız Görmez, “İsrail yasak silahlar kullandı, din ve insan haklarını ihlal etti. Yargılanması gerekiyor” diyerek önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığının yurtdışındaki çalışmaları, gerçekten takdire şayan ve tebrik edilmesi gereken çalışmalardır. Bu hususta başta Diyanet İşleri Başkanımızı ve tüm Diyanet camiasını tebrik ediyoruz. Ayrıca Yüce Mevla’mızdan bundan sonraki çalışmalarında da başarılar ikram etmesi için dua ediyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığı yurtdışındaki çalışmalarıyla takdir topluyor, özellikle Filistin ziyareti, tarihe geçecek nitelikte bir çalışma oldu. Diyanet İşleri Başkanlığımız, yurtdışında oldukça aktif bir rol sergiliyor. Ancak Diyanet İşleri Başkanlığımızın yurtdışında oynadığı bu aktif rolü yurt içinde de fazlasıyla görmek istiyoruz.

Kurum olarak, sosyal hayatımızın en önemli noktasında yer alan Diyanet İşleri Başkanlığımız, ülkemizin gelişmesi ve kalkınması anlamındaki her çalışmada mutlaka yer almalı ya da en azından tavsiye niteliğinde açıklamalarda bulunarak, olumlu yönlendirmelerde bulunmalıdır.

Geçtiğimiz dönemlerde Milli Eğitim Bakanlığımızın eğitimi kaliteli kılmak adına katkıda bulunmak isteyen kurum ve kuruluşlara çağrıda bulunması, ülkemizdeki mekanizmanın iyi işlemesi için kurumların birbirinden destek alması gerektiğini bizlere göstermiştir. Gerçekten de huzurlu ve gelişen bir toplumun inşası, ancak içinde barındırdığı kurum ve kuruluşların beraber hareket ederek yürümesiyle gerçekleşir.

Ülkemizdeki en önemli kurumların başında Diyanet İşleri Başkanlığı da yer almaktadır. O nedenle ülkemizde cereyan eden pek çok meselenin çözümünde de etkin rol oynamalı ve sosyal hayata dair pek çok meselede, görüş beyan etmelidir. Örneğin Milli Eğitim Bakanlığının bu çağrısına en büyük desteği verecek olan ve projeler üretecek olan kurum Diyanet İşleri Başkanlığı olmalıdır. Çünkü toplumumuzda ahlaksızlıklar, intiharlar, uyuşturucu kullanımı ve zina gibi kötü olaylar her geçen gün artmaktadır. Maneviyattan yoksun eğitim modeli, yavrularımızı ve gençliğimizi heba etmektedir. İşte bu kötü gidişatı durduracak eğitim modelini geliştirirken Milli Eğitim Bakanlığı mutlaka Diyanet İşleri Başkanlığı ile beraber çalışmalıdır. Milli eğitim Bakanlığı çağrıda bulunarak adımını atmıştır. Burada iş, Diyanet İşleri Başkanlığımıza düşmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı, yurtdışında gösterdiği performanstan çok daha fazlasını göstermeli ve eğitim hususunda tavsiyelerde bulunarak projeler geliştirmelidir.

Diyanet İşleri Başkanlığımız, ülkemizdeki pek çok soruna çözüm üretecek en etkin kurumlardan biridir. Son zamanlarda gündemi hayli meşgul eden çözüm sürecinde Diyanet İşleri Başkanlığımızın çalışmalarını da görmek isterdik. Çünkü bünyesindeki dev kadro ile halka inme anlamında büyük bir güce sahi olan Diyanet İşleri Başkanlığı, bu hususta çalışmalar yapabilseydi bu gün bu konuda çok daha farklı sonuçlar alınabilirdi.

Son olarak şunu belirtmek isteriz; ülkemizin her noktasına dağılmış ve vazife yapan binlerce kadrosu ile Diyanet İşleri Başkanlığımız, bu ülkede çok önemli bir yere ve etkiye sahiptir. O nedenle Diyanet İşleri Başkanlığımız, ülkemizdeki her meseleye ön açıcı fikirler ve projeler sunarak ülkemize sahip çıkmalıdır.

Tavsiye bizden, ülke meselelerine çözüm üretmek Diyanetten, muvaffakiyet Allah’tandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın