Diyanette Köklü Bir Değişiklik Lazım | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Diyanette Köklü Bir Değişiklik Lazım


img_0202

Fatih Medreseleri’nin çalışmaları günden güne büyüyor ve artıyor. Bu sebeple yeni bir çalışma ekibi kuruldu.
Yeni çalışma ekibinin adı Fatih Medreseleri Genel Hizmet Kurulu olarak kararlaştırıldı. İlk toplantısı yapıldı.

 

Kurul’un ilk toplantısına katılan Genel Başkan Masum Bayraktar Hoca Efendi yapılan tüm çalışmaların çok faydasını gördüklerini belirtti.

 

Konuşmasının devamında; “Diyanet İşleri Başkanlığı artık gücünü ve sorumluluklarının farkına varması lazımdır. Görev sahası, muhatap olduğu hedef kitlesi vb. konularda daha kalıcı, kaliteli, ön açıcı ilham kaynağı olacak çalışmalara imza atmasını beklemekteyiz.”

 

 

“Bir üst kurul olarak çalışacak, herkesi ve herkesimi kucaklayacak, bunu yaparken de kimsenin çalışma ve çabalarından geri kalmaya, aksine kendisi devamlı en önde olmakla beraber diğerlerini de teşvik eden, ön açan, ilham kaynağı olan, din hizmetinde kalite ve çeşitliliği arttıran, rekabet ve yarış ortamını hazırlayan ve bütün bunları denetleyen bir konumda olmalıdır.

 

KALİTE, HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ, REKABET VE YARIŞ

 

Bugün artık devletin tüm kurumlarında hizmetin resmiyetten öte sivilleşip özelleştiği, kalite, verimlilik, hizmet çeşitliliği, rekabet ve yarışın teşvik edildiği bir dönemde diyanetin din hizmetlerini 1950’lerden kalma devletin resmi memur anlayışı ile devam ettirmeye çalışması izah edilebilir gibi değildir.

 

HER ZAMAN KUCAKLAYICI

 

Sırtını devlete dayamış daha bana kimse dokunamaz diyen devlet memuru anlayışıyla değil de, baskıcı dar kalıpların dışında, ezberleri bozan, özendirici, teşvik edici, kucaklayan bir abi, bir baba rolünde hareket etmelidir. Yapılan hizmetin kim tarafından hangi fiziki ve resmi standartlarda olduğuna değil de hizmetin İslami yönden sıhhatine, sağlıklı olmasına laf olsun torba dolsun değil de kim olursa olsun iş yürüsün hizmet yürüsün. İnsanların İslam’a ve imana dönüşünde toplumun olumlu manada dönüşümünde etkileri olsun” tarzında hareket etmelidir diyerek sözlerini tamamladı.

 

Yeni oluşturulan kurula çalışmalarında başarılar dileriz.

 

Yorum yapın