Ecdadımızın Mirası Medreseler Aslına Uygun Hizmet Etmelidir | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Ecdadımızın Mirası Medreseler Aslına Uygun Hizmet Etmelidir


Fatih Medreseleri Heyet üyeleriyle beraber Beykoz’da toplantı düzenledi.

 

Toplantı da konuşma yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi kutsal mekânlara yönelik saygısızlığın ve saldırının önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.

 

Ülkemizde kabirlerin ve eski medreselerin hunharca kullanılmasının anlaşılmadığını belirten Hoca Efendi, küfür beldelerinde camilerimize ve manevi değerlerimize yapılan saygısızlıklara milletçe tepki gösterirken, ülkemizde buna seyirci kalınmaması gerektiğini söyledi.

 

Eski medreselerin ve buna benzer mekânların ecdadımızın mirası olduğunu ve buralarda Kur’an İlmi verildiğini hatırlatan Hoca Efendi, şimdilerde maalesef nargile salonları ve kafeye çevrilerek bu ilim yuvalarının boş eğlencelerin yeri haline geldiğini söyledi.

 

EYÜP SULTAN’A YAKIŞMADI

 

Peygamber Efendimizi (s.a.v.) evinde misafir etmiş, meşhur sahabelerden; Halid Bin Zeyd Ebû Eyyub El-Ensârî hazretlerinin kabrinin bulunduğu Eyüp Sultan Camiinin ve çevresinin çok kıymetli sayıldığını belirten Hoca Efendi, Camiinin hemen karşısında yer alan Kültür Merkezinde saygısızlık yapıldığını söyledi.

 

İnsanların, Allah’a (c.c.) yakınlaşmak ve huzur bulmak için akın ettiği bu kutsal mekânda rahatsız edici bir ses sistemi kullanılarak konserler verilmesinin büyük saygısızlık olduğunu dile getiren Hoca Efendi yapılan saygısızlığın önünü açanların, bu vebalden kurtulmalarının çok zor olduğunu söyledi.

 

Toplantı yaz kurslarının değerlendirilmesiyle sona erdi.

 

 

Yorum yapın