Efendi Hazretlerimize Yapılan Haksızlıklar Dosyası (30) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Efendi Hazretlerimize Yapılan Haksızlıklar Dosyası (30)


Çınaraltı Hocaları Ve Çeçenistan Konusu – 1

Marifet Dergisi 28. sayı, sayfa 19: “Efendi Hazretleri Çeçenistan’a gitmeyi çok arzuladığı halde bunu bilerek (yine malum gazeteyi kullanarak) seferi iptal ettirdiler.

En zor zamanlarda Efendi hazretlerini ve hane halkını yalnız ve yardımsız bırakan, ona her yaptığı işte içtihat kılıfı uydurarak muhalefet eden, elleri altındaki hoca ve talebeleri Efendi Hazretlerinden mahrum eden ve daha nice yaptıkları işleri inkar edercesine “ben ne yaptım ki” demek pişkinliğini gösteren Ümraniye’nin meşhur büyük hocaları içinse, (yaptıklarının bazılarını 41 madde de özetleyip kendilerine gönderdiğimizden) burada ayrı bir bahis açmayacağız.”


Eey İDDEF ve İsmailağa Vakfı Yetkilileri…

Size göre Efendi Hazretleri birilerinin lafına bakarak, birilerinin tezgâhına gelerek mi hareket ediyor ki, bu konuda, Çeçenistan’a gitmesi tamamen kendi iradesinin dışındaymış gibi, oraya gidişinin ve orada oluşunun neticelerini hesap ediyormuş gibi davrandınız.

Sizler Efendi Hazretleri’nin manevi kuvvetine ne zaman inandınız ki? “Efendi Hazretleri o manevi kuvveti ile beraber Çeçenistan’a rahatlıkla gider. Orada görüşülecek kim varsa görüşür. Hatta Putin gelecekmiş, onunla da görüşür.” diyemediniz! Putin gelecekmiş, Putin de gelsin, Sultanımızı  görsün ve O’nun manevi ağırlığında eriyip İslam’a girsin, ne var bunda? Nice Ebu Süfyanlar İslama girdi de bu insanlar niye Müslüman olmasın?

O kadar insanın ve İslam Aleminin Efendi Hazretlerini karşılayacağı bağrına basacağı, Efendi Hazretlerinin ise onların başında bulunacağı böyle bir toplantıya neden engel oldunuz?

Eğer haklı bir sebeple engel olduysanız kalkıp ta niye haklı sebeplerinizi ortaya koymadınız? Bunun hanginize zararı vardı, hanginizin  menfaatine dokundu ki engellediniz?

Sizin her hareketiniz, Efendi Hazretlerini kısıtlamak ve engellemek şekli üzere mi olacak? Sizler bu hareketlerinizle kendinizi Efendi Hazretlerinin üstünde karar verme yetkisinde bir merci olarak görmüş olmuyor musunuz?

Oradaki insanlar her tarafa billboardlar ve afişler asarak Mahmud Efendi Hazretleri geliyor diyerek merakla Efendi Hazretleri’nin gelişini beklerken, siz gene Yenişafak ve ekibinin değerlendirmelerini kaale alarak Efendi hazretlerinin bu programını iptal ettirdiniz ve Efendi hazretlerine de “yalancı albayrak” ifadelerini kullandırmaya sebep oldunuz.

Sizin; Efendi hazretlerimizi yapmış olduğu her çalışmada, O’nu bu işi yapamayacak acziyet halinde görüp, göstermeniz, asıl sizin kendi acziyetinizin ve Efendi hazretlerine nakıs bakışınızın eseridir.

Kaç defadır böyle yapıyorsunuz? Efendi Hazretlerinin yapacağı  her işe  engel oluyorsunuz! Sanki oraya Efendi Hazretlerine muhalefet için Efendi Hazretlerinin yapacağı bütün çalışmaları engellemek için özel yerleştirilmişsiniz. Sanki size böyle özel bir görev verilmişçesine, bütün çalışmalarınızı Efendi hazretlerinin çalışmalarını iptal etme şekli üzere kurmuşsunuz ki bizler böyle olduğuna inanıyoruz. Böyle bir görev aldığınıza inanıyoruz. Bu camianın içini  boşaltma, Efendi Hazretlerinin çalışmalarına engel olma konusunda bütün işiniz bu gözüküyor.

Eğer Marifetle bir probleminiz varsa, bu problem yüzünden kalkıp ta Efendi Hazretlerinin çalışmalarına engel olamazsınız.

Marifet üzerinden, Efendi Hazretlerine vurmaya kalkamazsınız.

Hakikatleri duyurmak bizden, karşılığını vermek ve muvaffakiyet Allah’tandır.

İsmailağa Derneği Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın
    1. halil diyorki;

      Guzel vido dur bence