Eğitim Sisteminde Başarılı Olmanın Sırrı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Eğitim Sisteminde Başarılı Olmanın Sırrı


haber-05-10-20123bas

Fatih Medreseleri Kavacık Merkez Kız Kursunda aylık olarak genel veliler toplantısı düzenledi.

 

Toplantı da eğitimde başarılarının devamı, talebe hoca veli arasındaki ilişkiye bağlı olduğuna bu bağ kuvvetli oldukça eğitim sisteminde başarının devam edeceğine vurgu yapıldı.

 

Velilere yapılan duyuruda Fatih Medreseleri olarak, her yaş seviyesine uygun eğitim verildiği “Beşikten mezara kadar ilim talep ediniz” ifadesi gereğince tüm yaş grubuna eğitim verilmektedir.

 

2012 – 2013 Yılı kız kursu eğitim dönemi başlamıştır.

 

Medresemiz de Osmanlı Eğitimine göre 4 yaş 4 ay 4 günlük iken başlayıp Kur’an-ı Kerim, hafızlık ve Arapça eğitimi verilip toplumumuz da aranan hocalar yetiştirmeye gayret etmekteyiz.

 

Bunun yanında Kur’an-ı Kerimi güzel okumak isteyen hanım kardeşlerimize de, ablalarımıza da 9.00 ile 16.00 arası tali, tecvid, tefsir, mızraklı dersleri verilmektedir.

 

Bununla da kalmayıp Cuma günleri saat 12.00’de ölmüşlerimizin ruhuna hediye niyeti ile okunan Cuma surelerinin ruhuna hediye niyeti ile okunan Cuma surelerinin ardından dünya ve ahiret hayatına ait bizleri bilgilendirip şuurlandıracak sohbetlerimiz devam etmektedir. Bu fırsatları değerlendirelim.

Yorum yapın