Eyüp Müftülüğü ve Kasder'e Teşekkürler | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Eyüp Müftülüğü ve Kasder’e Teşekkürler


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi katıldığı bir sünnet merasiminde yaptığı konuşmasında gündemdeki olaylara değindi.

 

Hoca Efendinin konuşmasından satırbaşları şöyle idi. Yaz kurslarında çocuklarımıza dinimizi sevdirebilmek çok güzel bir fırsat, bu yaşlarda çocuklara yüklenecek güzel bilgiler o çocuğun ileriki yaşantısında çok önemli rol oynayacaktır. Bütün hocalar ve din görevlileri bu şuur üzere hareket etmelidir.

ÖRNEK ÇALIŞMA

 

Bu minval üzere Eyüp İlçe Müftülüğünün ve Kastamonu’lular derneğinin (KAS-DER) tertiplediği “Haydi Çocuklar Namaza” kampanyası çok olumlu bir çalışmadır. Yarışma kapsamında camii imamı veya müezzinine adını yazdıran her çocuk geldiği her vakit namazında camiinin imam veya müezzininden isminin yazılı olduğu kuponu alıyor ve daha sonra bu kuponlar ile çekilişe katılıp birbirinden farklı ve güzel hediyeler alma hakkı kazanıyor.

 

HAYDİ ÇOCUKLAR NAMAZA

 

Daha çocuk yaşta iken camiye geldiği için büyük hediyeler elde eden bir yavrucak İslam ümmetinin kazanılmış bir bireyi, dindar neslin örnek bir ferdi olmaya aday olacaktır, inşaallah. Bu duyarlı çalışmalarından ötürü Eyüp ilçe müftülüğü ve KASDER’e teşekkür etti.

 

Hoca Efendi konuşmasının sonunda geçen sene yaz kursu talebelerine Yavuz Sultan Selim Cami’nde yarışma programı yaptıklarını beyan ederek, bu sene çok farklı çalışmalarının yapılacağını ifade ederek sözlerini tamamladı.

 

 

Yorum yapın