Fatih Medreseleri 4. İnsani Yardım Tırını Gönderdi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri 4. İnsani Yardım Tırını Gönderdi


Fatih Medreseleri Vakfının 23 aralık Cuma günü Cuma namazı sonrası  halep’e 3 Tır yardım göndermişti. Fatih Medreseleri’nin 08 Ocak 2016 Pazar Günü göndermeyi planladığı 4. İnsani Yardım tırıda planlandığı gibi halep’li mazlumlar için yola çıktı. Tırların uğurlanmasında FM TV Manşetten Millete Programına’da konuk olan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar hocaefendi “Türkiye olarak, mazlum Müslümanlara yardım elimizi uzatmaya devam ediyoruz” diyerek yola çıkan yardım konvoy için dualarda bulundu.

Esad rejimi, Rusya ve İran’ın zulümden kaçan halepli Müslümanlara yardım elinin ulaştırılması için “Halep’e Sahip Çık” kampanyası başlatan Fatih Medreseleri Vakfı Halep için kısa sürede 3 tır insani yardım malzemesi hazırlayarak 23 Aralık 2016 Cuma günü Cuma Namazının ardından tırları yola çıkarmıştı

Fatih Medreseleri Bugün 4. İnsani Yardım tırınıda planlandığı gibi halep’li mazlumlar için yola çıkarttı.

Sabah namazı kılındıktan sonra hatme ve kuranı kerim tilavetleriyle başlanınan güne Fatih Medreseleri genel başkanı  Masum Bayraktar hoca efendinin feyizli Pazar Sohbeti gerçekleşti. Ardından Masum Bayraktar Hoca Efendi ve Hocalar Halep’e Yardım tırını yüklemek için Harekete geçtiler.

Tırı yüklemek için harekete geçildi ama Tabi Küçük tatlı aksaklıklarda meydana geldi. İstanbul’daki Karlı Hava Tırın Boş olmasından dolayı battı. Hocalar Hemen Tırı iterek Çıkartmaya çalıştılar. Tırın boş ve büyük olmasından dolayı tırı çıkartamadılar. Ama bu bir engel değil Masum Bayraktar Hoca efendi, Kenside bizzat katılarak hocalar la birlikte Karlı havada Yardım Malzemelerini Tıra Taşımaya başladılar. Daha Sonra Kepçenin de yardımı ile de battığı yerden çıkartılarak yükleme alanına yaklaşıp yükleme yapıldı.

Bütün Bunlar Yaşanırken Bütün Hocaların Yüzündeki Mutluluk Dikkat Çekti.

Bu arada Tır Yükleme Çalışmalarını FM TV Manşetten Millete Programından Canlı Yayınla seyircinin İzlemine sundu. Selman Düzenli Hocanın Moderatörlüğünde gerçekleşen Canlı yayına Yükleme Yapan Hocalardanda Konuklar davet edildi. Konuklar Verdiği mesajda “Biraz olsun onların hali ile hallebilmek için kar kış demeden bu çalışmayı yapıyoruz ve yapamaya devam etmeliyiz” dediler.

İsmail Ağa Cemaati Kanaat önderlerinden ve Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Konuk olarak katıldığı Manşetten Millete programında Halep’e Yardımın önemine değindi.

Yüklemenin tamamlanmasının ardından Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin Duasıyla beraber Halep’e Yardım Tırı Yola Çıktı.

Yorum yapın