Fatih Medreseleri Avukatı M. Hanifi Küçükaslan'dan Açıklama | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri Avukatı M. Hanifi Küçükaslan’dan Açıklama


VAKIF MENSUPLARIMIZA YAPILAN SALDIRI CEZASIZ KALMADI

2013 Yılında düzenlemiş olduğumuz “Türkiye Hatibini Seçiyor” organizasyonu çerçevesinde yapmış olduğumuz afiş ve ilan çalışmaları sırasında vakıf mensuplarımız kalabalık bir grubun saldırısına uğrayarak yaralanmış, tehdit ve hakaretlere maruz kalmıştır. Yaşanan menfur saldırı nedeniyle derhal İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak gerekli hukuki girişimleri başlatmamız neticesinde failler hakkında İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesince kovuşturma başlatılmış olup, yapılan yargılama neticesinde sanıklardan Emre A. ve Mehmet E.D., Türk Ceza Kanununun 86/2. Maddesinde belirtilen “Kasten Yaralama” ve 106/2-a-c maddesinde belirtilen “Birden Fazla Kişi Tarafından Silahla Tehdit” suçlarından cezalandırılarak 2 Yıl 3 Ay hapis ve 3.000 TL. Adli Para Cezasına çarptırılmıştır. Sanıkların çarptırılmış oldukları Adli Para Cezası kesinleşmiş olup, itiraza tabi değildir.

Gerek Vakfımız aleyhine yapılan hukuk dışı çalışmalar, gerek Vakıf mensuplarımıza yapılan hukuk tanımaz saldırılara mukabil, Cumhuriyet Başsavcılıklarına tarafımızca müracaat da bulunarak gerekli suç duyuruları yapılmış, işbu suç duyuruları Cumhuriyet Savcılarınca dikkate alınarak birçok soruşturma başlatılmıştır. Bahse konu soruşturmalar halen devam etmekte olup yeri geldikçe neticeleri kamuoyu ile paylaşılmaya devam edecektir.

Vakıf mensuplarımıza yapılan saldırılar, tahrikler ve hukuk dışı eylemler halen devam etse de, Fatih Medreseleri Vakfı ve mensupları olarak tahriklere kapılıp asla hukuk çizgisi dışına çıkmayacağımızı ve bundan sonraki süreçte de Vakfımıza ve mensuplarımıza yapılan bu ve buna benzer saldırıların hukuk tahtında cezasız kalmaması için gerekli tüm hukuki girişimleri yapmaya devam edeceğimiz bilgisini tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

FATİH MEDRESELERİ VAKFI ADINA,

Av.M.Hanifi KÜÇÜKASLAN

Yorum yapın
    1. ahmet diyorki;

      sonunda adalet yerini buldu sıra diğerlerinde öyle canım istedi diye insanları dövemezsiniz hararet edemezsiniz