Fatih Medreseleri'nden Medyatik Hoca'ya Cevap | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’nden Medyatik Hoca’ya Cevap


İstismarın Kapılarını Kapatacağını Söyleyen Hoca Efendi Yine Güldürdü

Medyatik Hoca(!) beraat gecesi sohbetinde yine aynı basit üslubunu takınarak, etrafa saldırmaya devam etti. İsmailağa Vakfının savunuculuğuna soyunan Hoca Efendi’nin sohbetindeki en can alıcı ifadesi; “İstismarların kapısını kapatmam lazım.” oldu.

Hoca Efendi’ye sormak lazım; Vakfın 25 yıldır kasasının emanet edildiği Seyfettin İnanç’ın annesinin 20 trilyonu aşan vurgunundan bahsediliyorken ve ortada pek çok iyi niyetli insan mağdur edilmişken sen kalkıp televizyon ekranlarından: “O ticaret (vurgun) annesini bağlar.” demedin mi?

Sen kalk saf niyetli ihvanımızı mağdur edenleri ekranlardan savun, sonra da çık utanmadan istismarların kapısını kapatmam lazım de! Yok ya!

Sohbetlerinin sonunda insanı bezdiren dergi ve kitaplarını satmak için dil döken sen değil misin? Dergi ve kitaplarını öyle iştiyakla reklam ediyorsun ki sohbet ederken bu kadar haz duymuyorsun. Acaba işin ucunda satılan dergi ve kitaplardan elde ettiğin paralar mı seni bu kadar heyecanlandırıyor merak ediyoruz doğrusu.

İstismarların kapısını kapatmam lazım diyorsun. Sen kim oluyorsun da böyle bir ifadeyi kullanma cüretini gösteriyorsun?! Hadi bayat esprilerinle insanları yeterince güldürüyorsun anladık. Bari bu saçmalıklarla insanları güldürme. Yeryüzünde istismar etmeyen bir tek sen mi varsın da bu kapıların anahtarları sana verildi?

Ey Hoca Efendi! Sen değil misin yanmaz kefen satan? Sen ne merhametlisin öyle! Yanmaz kefen satarak, ümmetin kurtuluşunu düşünüyorsun he! Buna gerçekten inanmak isterdik. Ama biz biliyoruz ki bu kefenle ümmeti değil, lüks hayatını idame ettirmek için cebine girecek paraları düşünüyorsun. İstismar kapıları mı? Güldürme milleti!

En son açtığın televizyonda sohbet ederken derginin gizli reklamını yaptığını gördük. Orada millete muska satan sen değil misin? Millet başka yerden duayı bulup yazmasın diye derginin sonuna siz zahmet etmeyin derginin sonuna biz koyduk diyen de mi sen değilsin acaba?

İstismar kapıları mı? Güldürme milleti!

Ey Hoca Efendi inan büyük bir merakla bekliyoruz yeni satacağın ürünleri. Ama seni gerçekten tebrik ediyoruz. Kalbi saf niyetli Müslümanları istismar etmeyi, çok iyi biliyorsun. Ahir zaman, senin kadar İslam’ı kullanarak bu kadar ticari ürün ortaya koyan başka bir insan daha görmedi, buna emin olabilirsin. Tüm zamanların en iyi girişimcisi ödülü verilse, birinci sırada yer alacağına kesin gözüyle bakıyoruz.

Belli ki sana güçlü bir rakip çıkacağı için İsmailağa Televizyonun açılışına takmışsın. Niye o ismi koyuyorsun, niye Efendi Hazretlerinin resmini koyuyorsun, niye Hoca Efendi’nin kartını basıyorsun kardeşim diyorsun. Senin kartını biz ne yapalım Ey Hoca Efendi! Biz senin hiçbir şeyini referans almayız, bunu unutma! Bizim tek örneğimiz ve önderimiz var o da Efendi Hazretlerimizdir (k.s.). Biz ne senden nede bazıları gibi başka kapılardan medet ummayız, bunu iyi anla Hoca Efendi!

“Kimsenin bu şeriatı, bu tarikatı; aktif siyasete, ticarete, holdingciliğe, para işlerine, karı işlerine karıştırmaya hakkı yoktur. Bunu yapan Allah’a hesabını veremez.” diyorsun. Tarikatı aktif siyasete sokanların kimler olduğunu göremeyecek kadar basiretsiz olduğuna inanmıyoruz. Ama olsun biz yine de hatırlatalım, tarikatımızı aktif siyasete sokanlar, o çok iyi bildiğin ve savunduğun İDDEF ve İsmailağa Vakfı’dır. Git ne söyleyeceksen onlara söyle.

Para işlerine diyorsun ya bunu para kapılarının kapanmaması için ona buna saldırarak ya da abuk subuk ifadeler kullanarak gündem olmadan önce bir kez daha düşünsen iyi edersin ey Hoca Efendi!

Ayrıca karı işlerine diyorsun daha yakın zamanda kamuoyunda bomba etkisi yapan tutuklanma iddialarının neler olduğunu hiç kimse unutmadı ey Hoca Efendi!

Son olarak Hoca Efendi’ye bir konuda katılıyoruz ve hak veriyoruz. Evet, bu tarikatı bozmaya ve istismar etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur! Amma bu kapının bekçiliğini sen yapacaksan eğer bu iş seninle olmaz, haberin ola!

İstismarcıları söylemek bizden, istismar edilmemek sizden, muvaffakiyet Allah’tandır.

Not olarak Hoca Efendi ismimizi vermediği için bizde ismini vermedik, sizde kim olduğunu anlamadınız…

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

 

Yorum yapın