Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım – Mecit Özden Hoca | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım – Mecit Özden Hoca


İsmim Abdulmecid Özden, 1989 İstanbul doğumluyum. Fatih Medreseleri’nde vazife yapmaktayım.

Fatih Medreseleri’nde okuduğum ve vazifeye devam etmiş olduğum 15 senelik zaman zarfı içinde yaşamış olduğum bazı hal ve durumları sizlerle paylaşmak istiyorum.

1999 senesinde annemin vefatından sonra vasiyeti üzerine Fatih Medreseleri Tekke kursuna hafızlık yapmak üzere kayıt edildim. 6 sınıf 6 hoca ortalama 120 talebe mevcut idi. Aileme burayı tavsiye eden hoca hanım hafızlık konusunda çok kaliteli olduğunu kendi evladının da orada hafızlığı bitirdiğini ve güzel çalışırsam kısa zamanda hafızlığımı bitirebileceğimi söylemişti. Ahmet Bence hoca efendi’nin sınıfında eğitime başladım. Cüz, yüzüne, talim, tecvid derken 6 ay gibi kısa bir zamanda hafızlığa başladım. 7 sayfaya kadar Ahmet hoca ile devam ettim.

FİTNEDEN DOLAYI ÇOK TALEBE AYRILDI

Daha sonra kursumuzun idarecisi Masum Bayraktar hoca hakkında cemaatimizin bazı hocaları yalan yanlış fitne ifadeler ile birlikte kurstaki hoca ve talebelerin çoğu ayrıldı. Bunlar bizim büyük derdimizdir. 120 talebe bir anda 60 talebeye indi. 6 hocanın hepsi gitti ama biz hocamızla birlikte devam ettik. O zamanlar biz olayları tam anlayamadık ama 15 senedir neler çektiğimize baktığımızda bu videoyu çekme ihtiyacı duyduk.

Nice hafızlık yapan talebeler ayrıldılar, hafızlıkları yarıda kaldı. Hocalar bırakıp çalışmaya başladılar. Yanlış karalamalar velileri hem cemaatten soğuttu hem de okuyacak talebeleri yarı yolda bıraktı.

Şimdi soruyorum size cemaatin ileri gelen hocaları yarın mahşer gününde Mevla’nın, Resulullah’ın, Efendi Hazretlerimizin huzurunda hiç utanmayacaklar mı? Bunlara hiç hesap sorulmayacak mı? 15 senedir bizim kaybetmiş olduğumuz arkadaşlarımız, hocalarımız, kardeşlerimiz bu insanların yakasına yapışmayacak mı? Elbette yapışacak.

Bu yüzden cemaatimizin sıhhati için Fatih Medreseleri olarak mücadele vermekteyiz. Umarım derdimi iyi anlatmaya çalışabilmişimdir. Videolarımız devam edecektir.

Rabbim cemaatimizin sıhhati için cümlemize bu olayları iyi anlamayı ve araştırmayı nasip eylesin. Mevla Teala hepinizden razı olsun, Efendi Hazretlerimizi başımızdan eksik eylemesin.

Selam ve Dua ile…

 

Yorum yapın