Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım – Selman Düzenli Hoca | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım – Selman Düzenli Hoca


Selman Düzenli hocanın duyguları;

Selman Düzenli 1993 yılında İstanbul da doğdum. Şuan 22 yaşındayım 12 yıl evvel Fatih Medreseleri ile tanıştım ve talebeliğe başladım. Hafızlık ve Arapça eğitimini aldıktan sonra 2010 yılında hocalığa başladım, Elhamdulillah.

Bu videoyu çekmemim sebebi 15 yıldır devam eden asılsız boş fitnelerin nelere mal olduğunu ne zararlar verdiğini sizlere aktarma ihtiyacı duymamdandır. Çünkü artık kamuoyunun da bunları bilmesi gerekiyor. Dinleyince sizlerde hak vereceksinizdir.

Fatih Medreseleri’nde talebeliğe başladığımızda haftalık sohbetlere Masum Bayraktar Hocamız geliyordu. Kendisini yakından tanıma fırsatımız oldu. Sohbetleriyle Peygamber Efendimizin sünneti seniyyesini bize sevdirdi. Efendi Hazretlerimizi bizlere sevdirmiş ve en güzel şekilde bizleri yetiştirmiştir. Allah kendisinden razı olsun.

Talebelik yıllarından anlatmaya başlarsak talebeliğe başladığımız yıllarda fitneler hemen yayılarak ailemize ulaşmıştı. Ama ailem bu fitneler hiç kulak asmamıştı. Çünkü yapılan işleri, yetişen talebeleri, bende olan güzel değişikleri görünce bu fitnelerin asılsız olduğunu anlamışlardı.

 FİTNE YÜZÜNDEN KURSTAN AYRILAN TALEBE UYUŞTURUCUYA DÜŞTÜ

Benim çok mu çok üzüldüğüm bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Hafızlık yaptığımız sıralarda aynı sınıfta olduğum talebe arkadaşlarım bu arkadaşların arasında yaşları daha 5-6 olanlarda var. Bu boş fitnelerden etkilenip hafızlığının yarısında hafızlığını bırakıp gitmeleri çok üzücüydü. Ama daha üzücü olan ne biliyor musunuz. O arkadaşlar hafızlığına devam edemeyip dışarıda sokaklarda uyuşturucu bataklığı ve kötü alışkanlıkları olan birer birey haline geldiğini gördüğümde dedim ki içimden bunların sorumluları kimler? Bunların sorumluları Allah’ın huzurun da bunun vebalini nasıl verecekler. Şimdi bir düşünün bunlar hafız olacaklardı. Ne oldular şimdi reva mı bu? Siz söyleyin. Bu zaman da hafız kolay yetişmiyor. Buna sebep olanlar çok büyük bir vebal altında bu da biline. Ben birkaç tanesini anlattım size Fatih Medreselerinden böyle binlerce talebe kaydı gitti, yazık değil mi!

Diğer üzüldüğüm bir o kadarda hiddetlendiğim konuda Bu yaşanan fitne olayları yüzünden nice talebe arkadaşlarımız hafızlığını bitirmiş olduğu kuruma, hocalarına yüz çevirdiler. Yüz çevirmekle kalmayıp ağıza alınmayacak ifadelerde bulundular. Şimdi sorarım onlara ve bu fitneyi atanlara Hz. Ali (r.a) “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” buyurmadı mı? Nasıl bu kadar cüretkar olabiliyorsunuz. Peygamber Efendimiz (s.a.v) okuma yazma öğreten kafirlere bile diğerlerinden farklı bir kıymet verirken siz, size islamiyeti öğreten Efendi Hazretlerini tanıtan bu kuruma nasıl bu kadar kin duyabiliyorsunuz.

Son olarak şunu söylemek istiyorum talebeliğimden hocalığıma, askerliğimden ölümüme kadar benden İslam’a hizmet dışında hiçbir karşılık beklemeyen kıymetli hocam ve Fatih Medreseleri arkadaşlarımı son nefesime kadar bırakmayacağım, inşallah. Hiç şüphesiz genç hoca arkadaşlarımın benimle aynı fikirde olduklarını beyan ediyorum.

Siz ihvan hocalarımızı sağ duyulu hareket etmeye davet ediyorum. Allah’a emanet olun.

Yorum yapın