Geç Olmadan Harekete Geçelim | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Geç Olmadan Harekete Geçelim


img_0036

Fatih Medreseleri, Fatih Bölge Müdürü Muhammed Ali Şeker Hoca’nın annesinin cenazesine katıldı. Cenazeye Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi de iştirak etti.

 

Cenazeyi defnettikten sonra bazı soruların sorulması üzerine Masum Bayraktar Hoca Efendi önemli açıklamalarda bulundu.

 

Genel Başkan; “Dünya’da Hristiyan, Mecusi, Yahudi dini ne olursa herkesin kabullendiği tek gerçek ölümdür. Her canlı ölümü tadacaktır. Yeryüzündeki Müslümanların tek ve en önemli misyonunun, bütün herkesin ebedi güzergâhına Müslüman olarak ulaşmasını sağlamaktır. Neden İngiltere’nin falanca kasabasındaki bir Hristiyan’a ulaşıp ona İslam’ı anlatıp hidayetine vesile olmayalım. Bundan daha büyük amel ne olabilir?” dedi.

 

Konuşmasında; “Fatih Medreseleri olarak 6-12 Mayıs 2012 tarihleri arasında Türkiye’nin 80 İl’ine 80 araba vetam 400 kişilik bir kadro ile harekete geçilip ilçe ilçe, kasaba kasaba, mahalle mahalle dolaşıp herkesi hayra davet edeceğiz, inşallah” diye ifade etti.

 

Son olarak çalışmanın ne kadar önemli olduğunu beyan ederek; “İleriye dönük dindar neslin temellerini atacağı bakımından çok büyük bir çalışmadır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Cenaze Hatmi şerif, Yasin-i Şerif, Kısa sureler ve duaların yapılmasıyla sona erdi.

 

 

 

Yorum yapın