Gözyaşları Sel Oldu Bu İcazette | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Gözyaşları Sel Oldu Bu İcazette


Fatih Medreseleri’nin Çengeldere’de bulunan Genel Merkez Binası, 9 Mayıs Cumartesi günü muhteşem bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

Çengeldere’de bulunan kız kursumuzun, yapmış olduğu eşsiz icazet merasiminde duygu dolu anlar yaşandı. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği ve manevi hazzı oldukça yüksek olan icazet merasiminde gözyaşları adeta sel oldu aktı.

Merasim, bir hocamızın gönülleri coşturan ve kalpleri sekinete erdiren aşrı şerifi ile başladı. Ardından icazet alan hafızlarımızın birbirinden mükemmel sunumları ve hafızlık döneminde yaşadıkları birbirinden güzel hatıraları ve duygu dolu anlarını binlerce kişi ile paylaşmaları, manevi etkinin dozunu giderek arttırdı. Gözyaşları içeresinde böylesi bir programa iştirak etmenin sevincini ve şerefini yaşayan katılımcılar, adeta ağız birliği yapmışçasına birbirlerine merasimin mükemmelliğini anlatıyorlardı. Katılan herkesin, böylesi bir güzellik karşısında o anki halleri, görülmeye değerdi.

Kız kursumuzun müdiresinin konuşma esnasındaki heyecanı, sonraki yaşamında da daha büyük ve daha mükemmel başarılara imza atacağının habercisiydi. Bu merasim, samimi gayret ve olgunluğun bir tezahürü olarak vücuda gelmiş ve heyecan dolu ifadelerle taçlanmıştı. Belli ki bu samimi gayret ve olgunluk, yüksek bir terbiyenin ürünü. Yüce Mevla’mız, bu samimi gayreti ve olgunluğu tüm genç hocalarımıza ikram eylesin.

Heyecan dolu konuşmanın ardından program, Genel Başkanımız Masum Bayraktar Hocamızın eşi ve kız kursları sorumlusu olan hocamızın konuşmasıyla devam etti. İcazetin önemine değinilen veciz konuşmaların ardından, icazet plaketleri sahiplerine takdim edildi. Çeşitli hediyelerin dağıtılmasından sonra program, verilen ikramla son buldu.

Bu eşsiz icazet merasimimize başından sonuna kadar destek veren Genel Başkanımız çok kıymetli MASUM BAYRAKTAR Hocamıza, programımızın mükemmelleşmesine katkı sağlayan daimi takipçisi Ahmet Güngör hocamıza, emeği geçen diğer bütün hocalarımıza ayrıca manevi hazzı yüksek, duygu dolu günün yaşanmasına vesile olan hafızlarımıza ve bu kıymetli günde bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

Rabbim kendilerinden razı olsun.

105cc72b800bf1cfe3ac54c4e8c05ec1

6967e05ad5506c719171eca92f0b7116

f883c731adb208bc8571369e9b3039f6

 

 

 

Yorum yapın
    1. Anonim diyorki;

      Maşallah Subhanallah başarılar diliyorum

    2. Anonim diyorki;

      Anlatılmaz yaşanır dedikleri bu olsa gerek…Bu dünyada nadir yaşanılabilecek anlardan biri…Bizlere bu güzel anları yaşatan, bizleri daima Mevlâ’nın rızasında bir hayat sürmek hususunda hayra davet eden, her daim hatalarımızı merhameti ve şefkati ile örtmeye ve düzeltmeye çalışan bizleri Kelâmullah’a eriştiren bu eşsiz mutluluğu yaşatan Kıymetli Müdiremiz ve hocamıza,Fatih Medreselerinin incisi Kız kursları genel sorumlusu hocamıza ve Masum Bayraktar hocamıza çok teşekkür ederiz… Mevlâm daim yar ve yardımcıları olsun,çalışmalarının öncülük ettikleri dava yolundaki hizmetlerinin karşılğını en güzel şekilde alabilmelerini cemâlullahı daim seyredebilenlerden, Rasulullah efendimizin elinden kevsere kanallardan eylesin…