Guinness Rekortmeni Hacı Kırbaç Abimizden Sakal Sözü Alındı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Guinness Rekortmeni Hacı Kırbaç Abimizden Sakal Sözü Alındı


img_0067Emri Bil Maruf çalışması kapsamında, Erzurum’un Horasan ilçesinde Türkiye ve Dünya’da Pala berber Hacı Kırbaç isminde bir berberle tanışıldı.

 

Merkezi Bölge Müdürlerimizden Ahmet Boyaci hocamız anlatıyor; 40 senedir bıyığını kesmeyip Guinness Rekorlar  kitabına 1.5 metre bıyıkla girmeyi başarmış ve Türkiye şampiyonluğu elinde tutan Hacı Kırbaç abimize Emri bil Maruf için geldiğimizi  namaz, iman, itikad, fıkıh gibi konuları paylaştık.

 

Aklımıza o anda Mevla Teala şu düşünceyi ikram etti. Tokat’ın Erbaa ilçesinde hocalarımız bir abimizden sakal için ricada bulunurlar. Abimiz Mahmud Efendi Hz. burda olsa uzatırım der. Hocalarımız döndüklerinde Efendi Hz. iletiyorlar, tek ifade kalkın Tokat’a gidiyoruz. Elhamdilillah Efendi Hz. Tokat’ta abimizin sakalını bıraktıttırıyor.

 

Bizlerde bundan etkilenerek Hacı Kırbaç abimize sakala jilet vurmanın dinimizce yasak olduğunu söyledik. Efendimizin asıl sünneti bıyıkları kısaltıp, sakalları uzatmak olduğunu anlattık. Mevlaya şükürler olsun ki bıyıklarını kesip, sakallarını uzatacığına söz verdi. Bu hadise bizleri çok etkiledi.

 

Mevla Teala sayılarını arttırsın, inşallah.

 

Yorum yapın