Hain Siyonist Bu Cesareti Nereden Alıyor? | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Hain Siyonist Bu Cesareti Nereden Alıyor?


jhaber201120121616bas

Fatih Medreseleri Kavacık Medine Mescidi’nde Heyet üyeleriyle birlikte toplantı düzenlendi.

 

Toplantı sonrası sorulan sorular üzerine Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayrakta Hoca Efendi açıklamalarda bulundu.

 

Ortadoğu’nun haddini bilmezi İsrail, yine bir seçim arefesinde, halkının oyunu toplayabilmek adına Müslüman Filistin halkına bombalar yağdırıp masum insanları katletmeye devam ediyor. Dünyanın egemen güçlerini arkasına alan terör devletinin yaptıkları her zaman olduğu gibi yine kar mı kalacak, ya da yine üç beş ülkenin kınaması ile olay 2008 de olduğu gibi unutulup gidecek mi?

 

Benim bahsetmek istediğim konu daha farklı Ortadoğu’da nüfusu yüz milyonları aşan Müslüman devletlerinin tam ortasında olan ve Müslümanlara nazaran kıyaslanamayacak kadar az nüfusu olan İsrail kendinde bu cesareti nasıl bulabiliyor? Bizim ecdadımız değil mi, Çin sınırlarına dayanıp onlara dünyanın en uzun settini kurduran, bizim ecdadımız değil mi Malazgirt’de Anadolu kapılarını açan, bizim ecdadımız değil mi karadan gemileri yürütüp İstanbul’u fetheden, bizim ecdadımız değil mi Avusturya’da Viyana kapılarına dayanan, bizim ecdadımız değil mi Fransa’da ki tiyatroyu bir mektup ile iptal ettiren? Bizim ecdadımız değil mi Çanakkale’de yedi düvele, dünyanın en mücehhez ordularına meydan okuyan!

 

ASLIMIZDAN YÜZ ÇEVİRMEMELİYİZ

Şimdi ne oldu bir ülke Müslümanları bu kadar ezebiliyor? İşte İsrail’e bu küstahlığı yaptıran, bizi kıtalara hükmetme kabiliyetinden bir mahalle kadar hükmünün olmamasına getiren batıyı kendimize model alıp aslımızdan yüz çevirmemizdir. Aramıza soktuğu nifak tohumlarına verdiğimiz primdir bizi bu hale getiren. Kendi içimizde birlik ve beraberlik duygularını yeşertmedikten sonra, batının yaşam tarzını ideallerini elimizin tersiyle itip ecdadımızın hayat tarzını, din anlayışını kendimize idol edinmedikten sonra vereceğimiz tepki sert bir şekilde kınamaktan öteye gitmeyecektir ki bu kınamaların kimin ne kadar umurunda olduğunu anlatmaya herhâlde gerek yok.

 

FAY HATLARINI KIRIP, BİRBİRİMİZE SARILALIM

Allah’ım Müslüman ülkelerin birlik ve beraberliğinin tesisini tekrar ikram etsin. Aramızdaki fay hatlarının kırılıp birbirimizi tekrar sevgi ve muhabbetle sarılabilme güzelliğini yaşayabilmeyi bütün Müslümanlara nasip etsin diyerek Hoca Efendi sözlerini tamamladı.

 

 

Yorum yapın