Halkımızın Dikkat Etmesi Gerekiyor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Halkımızın Dikkat Etmesi Gerekiyor


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi sohbet sonrası sorulan sorular üzerine bazı açıklamalarda bulundu.

 

2012 – 2013 yılı yeni eğitim öğretim dönemi 66 aylıklar için başladı. 17 Eylül Pazartesi günü ise milyonlarca öğrenci için ders zili çalacak.

 

Yeni eğitim döneminde öncelikle bütün öğretmenlere, öğrencilere ve velilere başarılar diler, başarılarla dolu bir sezon geçirmelerini temenni ederim.

 

Eğitim bir insanın olmazsa olmazıdır. Eğitimsiz bir insan hep eksik ve noksan kalır, hem kendine hem çevresine faydasız olur.

 

Yüce dinimizin ilk emri “oku” ifadesidir. Bizlerde okumaya son derece önem vermeli, özen göstermeliyiz. Hem kendimizi hem evlatlarımızı ilimle yetiştirmeliyiz.

 

Okuyalım derken her önümüze geleni değil Allah ve Resulünün razı olacağı ilimleri okumalıyız evlatlarımızı da bu yönde yetiştirmeliyiz.

 

Ülkemizde yıllar sonra ilk defa bu dönem başlayacak olan seçmeli eğitimin derslerinde “Kur’an-ı Kerim” “Siyer-i Nebi” “Peygamberimizin Hayatı” dersleri verilecektir.

 

Bizler velileri olarak çocuklarımızın yüce kitabımız olan “Kur’an-ı Kerim”i okumalarını Peygamberimizin hayatını öğrenmelerini istiyor isek bu dersleri tercih etmeliyiz.

 

Ama bu sene halkımızın dikkat etmesi gereken en önemli olan şeylerden bir tanesi de 4. Sınıftan sonra hafızlık yaptırmak istiyorum, çocuğuma Kur’an okutmak istiyorum diyen her velinin Diyanet İşleri Başkanlığı kontrolünde olan resmi kurslardan müsaade almasıyla beraber yani ben çocuğuma hafızlık yaptırıyorum müsaade kağıdını alıp da okuluna teslim ettiğinde çocuklara 1 yıl okul arası verilecek. Bunu ilan ettiler çok önemli bir konu gerçi hafızlık bir yılda bitmez ama o bir yılda olay başlamış olur. İnşallah ikinci yılda hayata geçer bu şekilde hafızlıklar tamamlanmış olur. Buna halkımızın mutlaka dikkat etmesi lazım.

 

Hoca Efendi sözlerini çocuklarımızı güzel ahlakı ancak bu derslerle verebileceğimizi unutmamalıyız diyerek tamamladı.

 

 

Yorum yapın