Hayırlı Olsun! | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Hayırlı Olsun!


Dünya üzerinde gerçekleşen hadiselerin, çarptırılarak kamuoyuna sunulduğuna dikkat çeken Hoca Efendi, yalan yanlış ve taraflı olarak aktarılan haberlerin insanlarda kafa karışıklığına neden olduğunu söyledi. Özellikle Müslümanlar ile ilgili haberlerin daha çok çarptırıldığına değinen Hoca Efendi, bu durumunun Müslümanlara sürekli zarar verdiğini söyledi. Hoca Efendi ayrıca Müslümanlara yönelik bu tür zararların azaltılması hatta yok edilmesi için Müslümanların bu sahada da söz sahibi olması gerektiğini ve bunun için çalışması gerektiğini belirtti.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, İslami hassasiyetleri gözeterek, yayın hayatına yeni başlayan FM Haber sitesinin ülkemiz için hayırlar getirmesini temenni ederek, başarılar diledi.

 

İSLAM DİNİNE ZARAR VERİYOR

 

Toplumumuzun İslami ve ahlaki değerlerini bozmaya yönelik çalışmaların her geçen gün arttığını hatırlatan, Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi bunun bir an önce önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

 

Değerlerimizi yok etmeye yönelik çalışmalardan biri olan dizi filmlerin, toplumumuzu özelliklede gençlerimizi yeterince mahvettiğini söyleyen Hoca Efendi yetkililerin bu olumsuz gidişata bir son vermeleri gerekir dedi. Hoca Efendi ayrıca bu olumsuz gidişata bir son verilmediği takdirde batı toplumlarında yok olan din ve aile kavramlarının bizde de yok olacağı uyarısında bulundu.

 

Evlilik dışı ilişkilerin ve daha nice ahlaksızlıkların normalleştirildiği bu dizi filmlerde son zamanlarda İslam’a yönelik yalan yanlış uygulamaların olduğunu belirten Hoca Efendi bu edepsizliğin hangi amaca hizmet ettiğinin herkesçe malum olduğunu söyledi.

 

Sessiz kalındığı takdirde, dizi filmlerdeki ezanın eksik okunması ve yanlış namaz kılınması gibi uygulamaların daha da artacağını belirten Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi son olarak; “Dinden uzak ve ahlaksız bir toplum olmak istemiyorsak bu olumsuz gidişatın bir an önce son bulması gerekir.” dedi.

 

 

Yorum yapın