"Hristiyanlıkta Allah'ın dini değil mi" diyenlere cevap | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

“Hristiyanlıkta Allah’ın dini değil mi” diyenlere cevap


175821022013haberbas

Türk ailelerden alınarak Hristiyan ailelere verilen çocukları bu felaketten kurtarmak için çalışılmalıdır ve çalışılıyor da. Hatta bu iş için adım atmak değil koşarcasına çaba sarf etmek lazım her geçen gün o günahsız yavruların aleyhine işlemektedir.

 

 

Kendi öz dillerinden , dinlerinden mahrum bırakılan o mahzun çocuklar her türlü seferberlik yapılmalıdır ki, devletimizde halkımızda bu ve bu gibi olaylara sessiz kalmayacaktır. Ama sessiz kalmamamız gereken çok önemli bir şey daha var.

 

 

Benim bahsetmek istediğim nasıl ki yurt dışında Müslüman çocuklar Hristiyan ailelere verilerek dinlerinden uzaklaştırılıyorsa bunu sadece yurtdışında değil yurdumuzda, şehrimizde hatta semtimizde de aramalıyız bizim çocuklarımızda dinlerinden uzaklaştırılıyor gerek aşikare gerek gizli olarak.

 

 

Şimdi bizler Müslümanlık olarak tek bildiğimiz şey 3 ihlas 1 fatiha. Eğer bir kişi ihlas suresini , Fatiha suresini okuyabiliyorsa tamam ondan iyi Müslüman yok. Peki bizim dinimiz sadece ihlas ve Fatiha süresi mi? Altı üstü 3-4 kısa süre biliyoruz o da ezberden ne manasını anlıyoruz, ne ayeti kerimelerde bize buyurulanlara uyuyoruz? Öyle sadece ezberden okuyoruz işte. Günümüzün din konusunda gelmiş olduğu son nokta “bu kadar acı bir tablo” sergiliyor bizlere. Belki de daha kötü kimse kusura bakmasın ama bizim “dinimiz yüce Kur’an’ımız ihlas ve Fatiha suresinden ibaret değildir”

 

 

Ne diyor yazmış olduğu şiirde istiklal şairimiz;

 

 

İbret olmaz bize her gün okuruz ezber de

 

Yoksa hiç mana aranmaz mı bu ayetler de

 

Lafzı muhkem yalnız anlaşılan kuranın

 

Çünkü kaydında değil hiç birimiz mananın

 

Ya açar nazmı celilin bakarız yaprağına

 

Yahut üfler geçeriz bir ölünün toprağına

 

İnmemiştir hele Kuran şunu hakkıyla bilin

 

Ne mezarlıkta okunmak ne fal bakmak için.

 

 

Ne buyuruyor Peygamberimiz (s.a.v.) hadisi şerif’inde; “Dinini Öğrenmek Her Müslümana Farzdır”

 

 

Şimdi bakalım kendimize ne biliyoruz dinimiz hakkında 7’mizde öğrenmedik 70’mizde öğrenmedik eee peki ne zaman öğreneceğiz ne zaman öğreteceğiz!

 

 

Biz evlatlarımızı dindar olarak yetiştirmek istiyoruz ama tüm çabalarımıza rağmen belki çocuklarımızla aynı çatı altındayız. Bizi birbirimizden ayıran yok ama içten içe ayrılıyoruz. Mevla’sından uzak, Peygamberinden uzak, dini ahlaktan mahrum kalan gençlik gün be gün daha da bataklıklar içine sürükleniyor. Bizlerde izlemekten başka bir şey yapamamaktayız.

 

 

Şimdi 5 bin Türk çocuk Hristiyan ailelere verilmiş basıyoruz feryadı kurtarılmaları lazım diye. Tabi ki kurtarılması lazım da bizim evlatlarımız ne olacak bizim neslimiz, geleceğimiz ne olacak işte onlar bu İslam şuurundan o kadar uzaklaştırılıyorlar ki şimdi onlar bunları da düşünemeyecek. Ne olacak verildiyse verildi diyecekler olur mu öyle şey ya demeyin oluyor canlı şahidi benim;

 

 

2 yıl önce Denizli ilimizde Emri Bil Maruf yaparken bir abimizle oturduk, sohbet ettik, dertleştik hasbihal ettik derken ayrılıyoruz abimiz bize dedi ki şurada biri var o da sizin gibi böyle bizleri toplar ara sıra sohbet eder. Bizlere buralara kadar gelmişken ona da bir uğrayın dedi. Bizde verilen adrese gittik söylenen zatı bulduk selamlaşıp tanıştık başladık sohbete hocamızdan bir tanesi sohbet arasında “Denizli’ye daire usulü kiliseler açılmış gençlerimiz buralara yöneliyor daha fazla gayret etmemiz lazım gençlerimizi evlatlarımızı kurtarmamız lazım diye anlatırken” hepimizi şok eden kendisi bulunduğu semtte dindar olarak tanınan zatın cevabı ise şöyleydi; “Olsun Hocam ya o da Allah’ın dini” dedi. Abi kendi çocuğunun gitmesini ister misin dedik “Dinsiz olacağına Hristiyan olsun” dedi. “Allah katında tek din İslam’dır” dedik. Öyle dedik, böyle dedik dinletemedik. Neden peki çünkü her ne kadar namazında niyazında olsa da dinden bildiği tek şey 3 ihlas 1 Fatiha olduğu için zannediyor ki, Hristiyanlıkta Allah’ın dini.

 

 

Neticesinde işte milletimiz dini şuurdan uzak kaldığı için yanlış taraflara saptırılıyor ne olursa olsun evlatlarımızı dini eğitimden mahrum bırakmamalıyız, bıraktırmamalıyız. Yapılan her eğitim projeleri içinde gerekirse okullarda gerekirse kurslarda gerekirse evde dini eğitimleri raf altı yapmayıp aksine bu ilimlerin verilmesine ağırlık vermeliyiz.

 

 

Kimse Rabbinin karşısına kafir babası, kafir dedesi olarak çıkmak istemez. Ama zamanımızın durumu da gözler önünde. Mevlam cümlemizi muhafaza eylesin.

 

 

Bizleri evlatlarımızdan, evlatlarımızı bizlerden razı eylesin. Mevla çocuklarımızı dünyevi uhrevi en güzel şekilde yetiştirebilmeyi bizlere nasip eylesin. Mevla cümlemizi yanlış mantıklardan muhafaza eylesin. Evlatlarımıza da Allah katında tek din İslam’dır mantığıyla yetiştirmeyi nasip eylesin.

 

 

Selam ve Dua ile…

 

Yorum yapın