İçki Kötülüklerin Anasıdır | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

İçki Kötülüklerin Anasıdır


haber200220131818bas

Evet sevgili kardeşlerim son günlerde içimizin yandığı bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Günümüzde büyük nimet olan uçaklarımızda içkinin serbest olması hepimizin gönlünü yakıyor. Hep merak ediyorum sigaranın zararlı olduğunu ve kötü örnek olduğunu söyleyen bizler, alkole neden ses çıkartmıyoruz?

 

 

Alkol çok mu faydalı? Sigarayla savaşan devletimiz alkole neden ses çıkartmıyor? Zaten uçakta çıkan arbedelere ve tartışmalara sebep olan alkol değil midir?

 

 

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Irak ziyaretinde olan hocamız dönüşte karşılaştığı üzücü olayı Cuma hutbesinde anlattı işte o olay;

 

 

Kuzey Irak’taki medrese çalışması faaliyetlerinden dönerken uçakta tam önümüzde oturan kişiler alkol istedi. İçkileri rahat bir şekilde çocukların, ailelerin gözleri önünde içtiler. Daha sonra kafası uyuşan insanlar hosteslere ağır hakaretler etmeye başladılar. Bir de yetmemiş gibi kabin amirini çağırıp hostesleri kendisine bağırdıkları iddiasıyla şikayet ettiler ve sonuç hostesleri özür dilettirdiler.

 

 

İşte böyle illet bir şey olan içkinin hala serbest olmasına şaşırıyorum doğrusu uçaklarda! İlla ağır bir haber mi duymak lazım. Eğer lazımsa zaten bundan ağır bir olay olur mu?

 

 

Bir gün haberlerde duyarız uçakta alkol faciası bilmem kaç ölü, kaç yaralı. Sonra  bunun hesabını kim verecek?

 

 

Daha ileri gidilmemişken bu olayı kaldırmalarını istiyoruz yetkililerden. Alkol kötülüklerin anasıdır. Bir insanın kafası uyuştuğunda ne yaptığını bilemez ki bizler temiz bir nesil yetiştirmeye çalışırken % 98 Müslüman olan bu ülkede zorlanıyorsak dedelerimizin kemikleri sızlamaz mı? Onların canıyla, kanıyla, malıyla mücadele verdiği bu vatanı onlar gibi korumamız gerekmez mi? Dedelerimize layık olmamız gerekmez mi?

 

 

Güzel kardeşlerim dedem mezardan başını kaldırsa eyvah vatanımızı kafirler almış deyip tekrar savaşacak durumdadır. Geçmişi muhteşem bir Müslümanlık yaşayan Müslümanlığıyla dünyaya önder olan dedelerimizin bizlere hediye etmiş olduğu bu vatanımızda uçaktaki alkolü bile kaldıramıyorsak kafir yaşantısı içinde oluyorsak modern yaşantı adı altında kandırılıyorsak çağdaş Müslüman mantığıyla hareket ediyorsak ve bunu normal görüyorsak kendimizi düzeltmenin zamanı gelmiş hatta geçmiştir.

 

 

Necip Fazıl Kısakürek’in şu sözleriyle sizleri Allaha emanet ediyorum.

 

“Arsızlığa cesaret zinaya aşk dediler, bir neslin ahlakını işte böyle böyle yediler”

 

 

Yorum yapın