İfsada Yol Açmak İsteyenlerin Oyunları | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

İfsada Yol Açmak İsteyenlerin Oyunları


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi ortaya çıkan peruk şeklindeki başörtüsünün İslam dinimizdeki tesettür anlayışla uzaktan yakından hiçbir ilişkisinin olmadığını belirterek bu tarz girişimlerde bulunanların gayesinin sadece Müslümanlar arasında ifsada yol açmak olduğunu söyledi.

 

Tesettürün, hoş olmayan bakışları uzaklaştırarak kadınların iffetini koruduğunu belirten Hoca Efendi, bu ve buna benzer yanlış uygulamaların dikkatleri çekerek kadınları, birer şehvet unsuru haline getirdiğini söyledi.

 

Azhab Suresinin 59. Ayeti Kerimesini “Ey Peygamber! Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına (dışarı çıktıkları zaman) örtülerini üstlerine salmalarını söyle: Bu tanınıp rahatsız edilmemeleri için uygun olanıdır. Allah ziyadesiyle bağışlamakta ve çok esirgemektedir.” hatırlatan Hoca Efendi, ayette apaçık belirtildiği üzere kadınların tanınıp rahatsız edilmemeleri için tesettüre mutlaka riayet etmeleri gerekir dedi.

 

MODA ALLAH’IN (c.c.) HÜKÜMLERİNİ KALDIRAMAZ  

 

Modanın açıklıkta sınır tanımayarak, kadınları ne tür hayâsızlığa sürüklediğini hepimizin gördüğünü belirten Hoca Efendi, tesettür modasıyla bu kez Müslüman kadınını hayâsızlığı düşürmek istiyorlar, modanın Allah’ımızın (c.c.) koyduğu hükümleri ortadan kaldırması veya değiştirmesi söz konusu bile olamaz dedi.

 

Hoca Efendi son olarak, tesettürün özüne aykırı olan bu tür uygulamaların, kadınları korumak yerine daha büyük tehlikelere ittiğini, Müslümanların, özellikle de genç kızlarımızın bu tür tuzaklara karşı çok daha dikkatli olması gerektiğini söyledi

 

17090803

Yorum yapın