İslam Birliği Ailede Başlar | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

İslam Birliği Ailede Başlar


haberbas-27902012

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi hadis dersinde bazı konulara değindi.

 

HER ŞEY AİLE İLE BAŞLAR

 

Aile toplumun en küçük kurumudur. Her şey ailede başlar. Kişinin ailesinden alacağı eğitim geleceğine yön verir. Hatta ahiret hayatında da cennet ve cehennem arasında bir çizgi gibidir.

 

Ebeveynler yavrularına ne gösterirse çocuk onu alır. Çocuk boş kaset gibidir, iyi doldurursan iyi çalar, kötü doldurursan şer çalar. Dolasıyla aile büyük kuruluşların küçük adımlarıdır.

 

Aile yapısı ne ise devlet bile öyle olur. Çünkü geleceğin Başbakanları, Cumhurbaşkanları şimdinin çocukları olduğuna göre, devletin ve milletin istikbalini teslim edeceğimiz yavrularımızın Allah ve peygamber sevgisi ile yetiştirilmesi çok önem kazanıyor.

 

Bu yavrular devlet idaresi esnasında; aldığı İslami şuuru unutmadan vazife yaparsa millet birliği kendiliğinden sağlanır. Ve dahası ümmet birliği sağlanır ki; İslam âleminin en büyük sıkıntısı budur.

 

O yüzden 60 tane islam ülkesi ayrı konuşuyor. Mevla Teâla islam ve ümmet birliğini tesis edecek nesiller ve aileler yetiştirmeyi cümlemize nasip etsin diyerek Hoca Efendi sözlerini tamamladı.

Yorum yapın