İslamiyet Geçici Bir Zaman İçin Giyilen Mevsimlik Bir Elbise Değildir | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

İslamiyet Geçici Bir Zaman İçin Giyilen Mevsimlik Bir Elbise Değildir


Heyet Kurulu üyelerinden Selim Ulusal hocamızın mesajı.

Kıymetli Müslümanlar! Ramazanı Şerifin sonlarına doğru yaklaştığımız şu günlerde kardeşiniz olarak şu çok önemli inceliği sizinle paylaşmak isteriz.

Kıymetli kardeşlerim! Feyizli bereketli ve Rabbimizin aşikar olarak yardımını ve ikramını gönderdiğini yakinen gördüğümüz bir ramazanı şerif geçiriyoruz, elhamdülilah.

İnsanoğlu 1 ay boyunca oruçlarıyla, teravihleriyle, mukabeleriyle ve diğer ibadetleriyle son derece huzurlu, coşkulu, feyizli, bereketli kalp huzurunun yaşandığı bir ramazanı şerif geçirir ve bunu da yakinen hisseder ve yaşar ve aynı bu insanoğlu sanki 1 ay boyunca bu güzellikleri hiç yaşamamış ve görmemiş gibi, ramazanı şerife göstermiş olduğu sevinci, saygıyı, hürmeti, dikkati senenin diğer 11 ayına göstermez.

Adeta elveda ramazan elveda oruç elveda ibadetler ben 11 ay yokum ve izne çıkıyorum seneye görüşürüz dercesine garip ve gaflete düşmüş biri haline gelir.

Halbuki İslamiyet 1 aya sıkıştırılmış ve tahsis edilmiş bir din midir? İslam 1 ayda insana bu kadar güzellikleri ferahlığı yaşatıyorsa neden insan hayatının diğer bölümlerinde İslamı hakkıyla yaşamaz ve uzak durur.

Bu sorunun cevabını her müslümanım diyen kişinin kendisine sorması lazım ve de şunu da hiç bir zaman unutmayalım ki islamiyetin kimseye ihtiyacı yoktur ama bütün insanlığın islamiyete ihtiyacı vardır.

Rabbim cümlemize bu inceliği anlayabilmeyi nasip eylesin. Dua eder dualarınızı bekleriz.

 

Yorum yapın