İsmailağa Vakfı Yöneticisi, İDDEF Dostu Seyfettin İnanç'a Cevap Bekleyen Sorular – 4 | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

İsmailağa Vakfı Yöneticisi, İDDEF Dostu Seyfettin İnanç’a Cevap Bekleyen Sorular – 4


Kıymetli hocalarımızın, camiamızın pak, kalbi temiz insanlarımızın dolandırılmasına müsaade etmeyeceğimizi, takipçisi olacağımızı beyan etmiştik.

Bununla alakalı İnanç A.Ş. Mağdurları yani Seyfettin İnanç’ın annesinin mağdur ettiği insanların adına bir dernek kurup bu işin takipçisi olacağımızı duyurduktan sonra bunun ilk adımı olarak 10 mağdurumuzun vekaletlerini aldığımızı bilmenizi isteriz. Diğerlerine de ulaşıp onlarında noter huzurunda vekaletlerini almaya devam edeceğiz. Mağdurların bazı bilgilerini sizlerle paylaşmayı uygun gördük.

Bir mağdurumuz;

“Evlendiğim gün insanların bana takmış oldukları para ve altınları, belki bir nefes alırım düşüncesiyle çarşafına güvendiğim, İsmailağa Vakfı Yöneticisi olan Seyfettin İnanç’ın annesi olması hasebiyle, bize Seyfettin İnanç’ın annesinden zarar gelmez ümidiyle nefes almayı beklerken şu an nefessiz kaldığımı beyan ederim.”

Bu gün bir mağdure ablamız;

“Çarşafına ve tatlı güler yüzüne ayrıca beyi olan Mahmut İnanç’a da güvenerek devamlı İsmailağa Camii’nin içinde, hatm-i şerif odalarında takma yüz kullanarak insanlara tebessüm dağıtan bu kişilerin bizleri böyle dolandıracağını, bu mukaddes davayı basit şeylere alet edeceklerini hiç düşünemedik. Başka insanlardan borç toplayarak bunlara vermiş olduğum paralar yüzünden herkese mahcup oldum. Sabahlara kadar uyuyamıyor ve ciddi bir bunalım yaşıyorum. Ne olur bizlere yardımcı olun.”

Üçüncü mağdure ablamız ise;

“Beyimi bunlara güvenerek ikna konusunda mücadele verdim. Beyim bana daima: ’Böyle bir para yok, bir kazanç yok, niçin beni zorluyorsun? Demesine rağmen, bunlar kıymetli insanlar, dinine bağlı, kıyafetine bağlı zannettiğimden dolayı aldandığımı bilemedim. Ne olur böyle insanların camiamızda da deşifre olmasını, ortaya çıkmasını sağlayın ki bizim gibi insanlar boşanma durumuna gelmesinler” diye feryat ediyor.

Diğer mağdurların durumları da bunda farklı değildi. Şimdi soruyoruz mağdur ve mağdurelerin feryatlarına ne zaman cevap vereceksiniz?

Ey İsmailağa Vakfı yönetici ve İDDEF dostu Seyfettin İnanç!

Bu insanların mağduriyetleri, annenin yapmış olduğu bu aldatmalar senin yüzünü hiç kızartmaz mı?

Bu feryatlarının çaresini bulmadığınız müddetçe şimdilik yazılı ikazlarımız devam ederken, eğer kılınızı kıpırdatmazsanız 18 Haziran tarihiyle mağdurlarımızdan aldığımız vekaletlerle, avukatlarımız aracılığıyla hukuki işlemleri başlatacağımızı bildiririz.

NOT:

Ey İsmailağa Vakfı ve İDDEF Dostları!

Trilyonlar dolandıran bir ailenin mensuplarıyla beraber çalışmak sizi hiç zedelemiyor mu? Yoksa sizin bundan bir istifadeniz mi var?

İnsanların aklındaki soruları cevaplandırmanız gerekmiyor mu? İhvanımızın ve insanlarımızın güvenini sarsmaya ne hakkınız var?

Sizler bu insanların ahiretlerini kurtaracağız diye yola çıkarken dünyalarını berbat ettiniz. Ahiretlerini nasıl kurtaracaksınız?

Bu işlere çözüm bulmak sizden, takip etmek bizden, muvaffakiyet Allah’tandır.

İsmailağa Derneği Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın