Kağıthane Hayat Dersi Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kağıthane Hayat Dersi Konferansı


kagithane-hayat-dersi-22-sub-2012-baslik22 Şubat 2012

 

Fatih Medreselerinin düzenlemiş olduğu Hayat Dersi konferansımızın ilkini Kağıthane Kültür merkezinde gerçekleştirdik, Elhamdülillah.

 

Programımızın sunumunu Fatih Medreseleri Heyet üyesi Reşit Kazancı hocamız üstlendi ve kelamların en güzeli olan aşır ile programa başlandı.

 

Daha sonra Çağlayan talebelerimizden Enes Yılmaz abilerine ve dedelerine sohbet etmek ve onlara hakkı söylemek üzere kürsüye çıktı. Sunumu çok dikkat çekiciydi. Daha çok ufak olmasına rağmen cemaatimizin kalbine ülfet üstüne ülfet açıyordu.

 

Devamında Daha Kur’an Ne Desin şiiriyle cemaati nasihatlendirici dolu tatlı bir sunum yaptılar.

 

Akabinde sözü Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar hocamız mikrofonu aldı ve Hayat Dersi Konferanslarının içeriğini anlatarak sunuma başladı. Peygamberimizin doğumunda dudaklarından ümmeti ümmeti lafzının döküldüğünü, bizim de buraya gelerek nebiyyi nebiyyi dediğimizi ve bunun çok kıymetli bir nimet olduğunu vurguladı.

 

Hocamız konuşmasında bir ayeti kerimeyi manalandırdı. Mevla Teala ayette buyuruyor ki: “Ey Habibim de ki; Eğer Allah’ı seviyorlarsa sana tabi olsunlar ki bende onları seveyim” Mevla Teala bu ayetin gereğini yapmayı cümlemize nasip etsin.

 

Daha sonra Reşit hocamız programı organize eden Resul Kaynar hocamızı kürsüye davet etti. Resul hocamız teşekkürlerini arz ettikten sonra programımız sona erdi.

 

 

Yorum yapın